POVINNÉ KVÓTY NA PREROZDELENIE MIGRANTOV SPUSTILI V ČR PETÍCIU ZA REFERENDUM O VYSTÚPENÍ Z EÚ

0
1296
Zdroj foto: facebook.com

„Žádám parlament České republiky, aby přijal ústavní zákon umožňující občanům České republiky rozhodnout v referendu o vystoupení České republiky z Evropské unie.“ Tak znie text on-line petície, ktorú podpísalo v priebehu 10 hodín viac ako 15 tisíc ľudí.

Petícia bola spustená v súvislosti so schválením povinných kvót pre rozdelenie migrantov v EÚ. Povinné kvóty boli schválené aj napriek odporu Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Rumunska.

“Dnešní schválení povinných kvót pro přerozdělení imigrantů Evropskou unii je zásadní porušení suverenity a nezávislosti České republiky. Jde o akt srovnatelný s březnem 1939 a srpnem 1968. Po tomto násilí k právům naší země bude následovat útok na demokratická práva a svobodu občanů. Půjde především o znemožnění referenda jako projevu vůle občanů. Je dnes zřejmé, že probíhá cílená destrukce českého státu” uvádzajú v popise petície jej autori.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Internetovú petíciu zastrešuje české parlamentné hnutie Svoboda a přímá demokracie (SPD), ktoré sa referendum s otázkou o vystúpení ČR z EÚ pokúša presadiť už dlhšiu dobu.

Jeho predseda Tomio Okamura vo svojej výzve na podpisovanie on-line petície uviedol: “poslanci ostatních stran musí být vaším nátlakem donucení kývnout na čtvrtý pokus SPD prosadit toto referendum. Již třikrát za poslední tři měsíce jsme toto referendum ve Sněmovně navrhli a pokaždé Vám poslanci ostatních stran včetně vlády toto Vaše přirozené demokratické právo odmítli!”

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na