POZEMŠŤAN (EARTHLINGS, 2005)

  0
  594

  Dokument režiséra Shauna Monsona, ktorý nadaboval brilantný herec Joaquin Phoenix sa vám vryje pod kožu a zmení nadobro váš pohľad na svet. Zábery skrytých kamier a nikde inde nezverejnených záznamov vám poodhalia pozadie a praktiky najväčšieho priemyslu na svete, v ktorom zviera je len vec. Je to brutálna pravda o využívaní zvierat kvôli profitu, o ich týraní, vraždení a ponižovaní pre zábavu, vedu, tradície a naše pohodlie. Je to skutočný príbeh ľuďmi vytvoreného odvetvia smrti, ktoré nepozná hranice geografické ani etické, priemyslu, ktorý produkuje o 50% viac skleníkových plynov ako všetka doprava na svete, mašinérie, ktorá priviedla mnohé živočíšne druhy na pokraj vyhynutia, oceány a dažďové lesy na pokraj úplnej skazy. Je to pravda o našej krutosti, ktorú nechceme vidieť, pravda o najväčšej genocíde v dejinách … 

  Popis filmu v Medzinárodnej filmovej databáze IMDB

  Popis filmu v Československej filmovej databáze ČSFD

  [sociallocker id=2937][/sociallocker]

  Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

  DISKUSIA K ČLÁNKU

  UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

  avatar
    Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
  Upozorniť ma na