PRAVÝ SEKTOR ODMIETA ZASTAVENIE VOJENSKÝCH OPERÁCIÍ NA UKRAJINE

0
178
Bojovníci Pravého Sektora (Foto: FB Dmytro Jaroš)

[sociallocker]Mnohí teraz žiadajú vyjadrenie k novým “minským dohodám” prezidenta Porošenka… Pri tejto príležitosti, poviem pár slov.

1. Akákoľvek dohoda s Ruskou federáciou a Putinom je nemožná. Oni ju nikdy nebudú rešpektovať.

2. Prezident Ukrajiny robí na medzinárodnej scéne všetko čo môže; volanie po kapitulácii je zbytočné… Ja by som Petrovi Aleksejevičovi ešte odporučil skúsiť pripojiť k rokovaniam USA a Veľkú Britániu. V týchto štátoch, je na rozdiel od Francúzska a Nemecka dôsledná antikremeľská politika…

3. Na frontovej línii dochádza k ďalšiemu zintenzívneniu bojov, vstupu nových ruských-teroristických skupín,  preto hovoriť o “prímerí” bez toho, aby dochádzalo k veľkej vojenská porážke nepriateľských síl nie je nutné.

4. Debaľcevský oblúk. Podľa môjho názoru, naši vojaci musia prestať s chybnou praktikou udržiavania niektorých území za akúkoľvek cenu. V modernej vojne sa vyžaduje neustále manévrovanie síl a prostriedkov. Bez neho je poraziť nepriateľa nemožné. Naviazaním sa pri Doboľceve veľkou silou nepriateľa, je potrebné nájsť rezervy v iných oblastiach. Taktiež sa malo pripraviť skrátenie frontovej línie a v prípade hrozby kompletného obkľúčenia stiahnutie našich vojakov na línii Svetlodarsk-Lugansk-Mirnovka. Prečo tam neboli pripravené opevnenia počas niekoľkých mesiacov relatívneho pokoja – je nejasné.
Zdá sa, že generálny štáb nevyvodil z porážky pri Ilovajsku príslušné závery…
Chválime akcie pluku “Azov” v smere na Novoazovsko a veríme, že by mali byť podporované velením ATO.

5. Dobrovoľnícky ukrajinský zbor “Pravý Sektor” pokračoval v nasadzovaní svojich vojenských a záložných jednotiek, školení a logistickej podpore personálu; koordinuje svoju činnosť s vojenským velením ATO, jednotkami ZSU, dobrovoľnými prápormi ministertva obrany a ministerstva vnútra. Okrem toho je aktívne zapojený do procesu tvorby Operatívneho štábu ukrajinského dobrovoľníckeho hnutia.

6. Pravý Sektor je presvedčený, že akékoľvek dohody s pro-ruskými teroristami nemajú právny účinok, sú v rozpore s existujúcou Ústavavou Ukrajiny a preto ich realizácia pre občanov nie je povinná. Preto v prípade, ak ozbrojené sily dostanú príkaz na stiahnutie ťažkej techniky a delostrelectva, dobrovoľnícky ukrajinský zbor Pravý Sektor si vyhradzuje právo pokračovať v aktívnych bojových akciách v rámci svojich vlastných operačných plánov, až do úplného oslobodenia ukrajinského územia od ruskej okupácie.

7. Pokiaľ ide o “legalizáciu” dobrovoľníckeho ukrajinského zboru Pravý Sektor. Ochhrana národnej nezávislosti a územnej celistvosti Ukrajiny je povinnosťou každého občana. Za týmto ušľachtilým účelom sme sa zjednotili do ukrajinského dobrovoľníckeho zboru. Bojovaním od apríla minulého roka, si jednotky zboru vyslúžili uznanie ukrajinskoého ľudu, verejnú legitímnosť a dôveryhodnosť kolegov z bojových ozbrojených síl a ministerstva vnútra. Teraz rokujeme so štátnymi úradníkmi o možnej “legitimizácii” svojej činnosti. Okrem toho sme pre Parlament pripravili niekoľko návrhov zákonov týkajúcich sa stavu DUZ a sociálnej ochrany dobrovoľníkov a ich rodín. To nie je otázka jedného dňa…

8. 10-ty bod “minskej dohody” sa vzťahuje k “odzbrojeniu nelegálnych skupín.” Dúfame, že zástupcovia prezidenta Ukrajiny pracujúci na týchto materiáloch, nemali na mysli dobrovaľnícky ukrajinský zbor Pravý sektor a ďalšie ukrajinské jednotky “bez statusu”. Každý pokus o tzv. odzbrojenie ukrajinských vlastencov bude destabilizovať situáciu uprostred štátu a hrať do karát Putina a štátneho agresora – Ruska. Okrem toho, všetky tieto pokusy sú odsúdené na neúspech, pretože vojaci dobrovoľných síl môžu chrániť svoje právo na obranu štátu a národa v akomkoľvek prípade a to všetkými vhodnými prostriedkami a metódami.

9. “Pravý Sektor” vyzýva ukrajinský ľud, všetky odvetvia verejnej správy, ozbrojených síl, všetky formácie dobrovoľníkov k jednote v boji za štátnu suverenitu ukrajinského národa, proti agresii starovekého nepriateľa – Kremľskej ríše.

Iba spoločne – zvíťazíme!

Smrť ruským teroristickým okupantom!

Sláva Ukrajine!

Vodca vojensko-politického hnutia “Pravý Sektor”

Dmytro Jaroš [/sociallocker]
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments