PREVOZ PRI KÚTOCH NAFOTENEJ VOJENSKEJ TECHNIKY NA UKRAJINU JE KLAMSTVO

2
1240
Prepravovaná vojenská technika nafotená pri Kútoch (Zdroj foto: infovojna.sk)

Pred niekoľkými dňami sa po internete začali šíriť na území SR zhotovené fotografie kamiónov prepravujúcich vojenskú techniku spolu s popisom “Vojenská technika odfotená dnes v podvečer (pozn. 31.8.2015 o 18:30) pri Kútoch. Podľa našich zdrojov, kolóna kamiónov smeruje do Burgasu odkiaľ má byť tento náklad prepravený na Ukrajinu.” Ako sa však ukázalo, preprava na Ukrajinu bola vymyslená.

Na fotografiách je naozaj zachytená vojenská technika prepravovaná do Burgasu, ale jej cieľovou stanicou nie je Ukrajina.

Ako sa pre niejetotak.sk vyjadril tlačový hovorca odosielajúcej spoločnosti Excalibur group a.s. Mgr. Andrej Čírtek “Potvrzuji, že v současné době probíhá přeprava vozidel BVP po generální opravě do přístavu v Bulharsku, ze kterého budou přepraveny koncovému zákazníkovi, kterým je Irácká armáda. Dodávka BVP je na základě dlouhodobého kontraktu, dle kterého Excalibur dodává Irácké vládě obrněná vozidla pro boj s ISIS. Kontrakt je několikaletý a toto je jedna z dodávek. K tomuto obchodu má Excalibur všechny potřebné licence a tranzitní povolení.”[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Excalibur Group a.s. je holdingová spoločnosť zastrešujúca aktivity skupiny priemyselných a obchodných spoločností z odvetvia obranného i civilného priemyslu sídliacich prevažne v Českej a Slovenskom republike.

Ako vyplýva z ďalších informácií od jej hovorcu, obeťou šírenia klamlivých informácií sa táto spoločnosť nestala prvý krát. “Důrazně se ohrazujeme proti lživým tvrzení, že vyvážíme zbraně na Ukrajinu. Vzhledem k tomu, že tyto fámy, i za použití fotografií, se objevují opakovaně, máme za to, že je někdo záměrně šíří s cílem poškodit naši společnost. V minulosti se dokonce objevil podvrh dopisu ukrajinského úředníka, který děkuje České republice za dodávky zbraní od Excaliburu” dodal v reakcii na našu žiadosť o vyjadrenie sa k preprave vojenskej techniky hovorca spoločnosti.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
2 Comments
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

A pritom stačilo Norovi Lichtnerovi urobiť len to, čo si urobil ty Jano, kontaktovať zodpovedné osoby…