PREZIDENT KISKA PRIJAL PREDSTAVITEĽOV NADÁCIE ZASTAVME KORUPCIU

0
572
Prezident SR Andrej Kiska víta zástupcov nadácie Mariána Leška, Petru Trnkovú a Miroslava Trnku (Foto: facebook.com/AndrejKiska)

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska prijal predstaviteľov nadácie Zastavme korupciu. Nadácia sa podľa informácií z jej stránok venuje podpore oznamovateľom korupcie (whistleblowerom) a ďalším aktivitám, ktoré pomôžu znížiť mieru korupcie v spoločnosti.[sociallocker]

Nadáciu Zastavme korupciu založil spolumajiteľ a dlhoročný šéf slovenskej antivírusovej spoločnosti Eset Miroslav Trnka spoločne so spolumajiteľom reklamnej agentúry Michalom Bláhom.

Na návštevu do prezidentského paláca zavítala okrem predsedu nadácie Miroslava Trnku, aj čerstvá posila nadácie – novinár Marián Leško, ktorý má na starosti podporu investigatívnej žurnalistiky pri odhaľovaní korupcie spolu s analýzou histórie korupcie na Slovensku, Tretím zástupcom nadácie bola dcéra Miroslava Trnku, Petra Trnková.

“Naša krajina dopláca na úplatkárstvo, klientelizmus a nečestnosť. Korupcia nás sťahuje na úroveň chudobnejších štátov a oberá o peniaze pri predražených zákazkách. Korupcia nám berie dôveru v spravodlivý systém a demokraciu. Korupcia nám bráni udržať si na Slovensku mnohých talentovaných ľudí, ktorí vidia lepšiu perspektívu v zahraničí” uviedol pri príležitosti stretnutia prezident SR.

Ako ďalej uviedol: “Nadácia Zastavme korupciu, s ktorej predstaviteľmi som sa dnes stretol, podniká konkrétne kroky, ktoré môžu korupciu na Slovensku obmedziť. Veľmi to oceňujem a sľubujem, že ako prezident budem aj naďalej pomenovávať, čo v našej spoločnosti zlyháva. Pridajte sa aj vy a pomôžme našej krajine napredovať.”

Predseda nadácie Miroslav Trnka informoval hlavu štátu o činnosti nadácie v rôznych oblastiach – v školstve, zdravotníctve či súdnictve – a spoločne diskutovali o možnostiach boja proti korupcii.

„Kedykoľvek bude nadácia cítiť, že prezident sa má ozvať a pomenovať, čo zlyháva z pohľadu doťahovania a skutočného odstraňovania korupcie z našej spoločnosti, tak som sľúbil, že sa určite ozvem,“ zdôraznil Kiska.

Na Slovensku okrem nadácie Zastavme korupciu v súčasnosti existuje viacero ďalších protikorupčných aktivít, ako napríklad Boj proti korupcii úradu vlády SR, občianske združenie Proti korupcii a množstvo ďalších.[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments