PREZIDENT POROŠENKO: EURÓPA POTREBUJE TELEVÍZNY KANÁL, KTORÝ BUDE VYSIELAŤ V RUSKOM JAZYKU

0
65
Ukrajinský preziden počas stretnutia s prezidentkou Litvy v Kyjeve (Foto: Адміністрація Президента України)

Prezident Petro Porošenko zdôrazňuje, že je potrebné vytvoriť trans-európsky televízny kanál, ktorý bude vysielať v ruskom jazyku.[sociallocker]

Ukrajinský prezident na kyjevskom stretnutí s prezidentkou Litvy Daliou Grybauskaiteovou poznamenal, že o potrebe takéhoto kanálu už diskutoval s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Teraz sa spolieha na podporu svojho litovského náprotivku.

“Naliehavo potrebujeme vytvoriť transeurópsky televízny kanál, ktorý bude vysielať v ruskom jazyku. Navrhol som, aby sme ho rozšírili aj do Litvy a tešíme sa na Vašu podporu. Máte rusky hovoriace publikum, sme pripravení poslať najlepších novinárov a sme schopní vytvoriť podmienky. Je dôležité, aby ľudia v Litve pochopili čo sa deje. Je dôležité, prinášať alternatívne postoje,” povedal Petro Porošenko.

Prezident poznamenal, že samostatný kanál by mal byť k dispozícii v každom hoteli, alebo v nemocnici.

“Sme otvorení akejkoľvek pomoci a sme pripravení vyslať svojich odborníkov,” zdôraznila Dalia Grybauskaiteová.

Litovská prezidentka informovala o rozhodnutí, ktoré prijala Európska rada v oblasti boja proti dezinformáciám. Európska komisia bola poverená, aby vypracovala návrhy. Všetky členské štáty budú pre túto činnosť delegovať svojich expertov. “Sme pripravení na spoločnú reakciu zo strany Európskej únie, ale konkrétne návrhy treba ešte prediskutovať. Sme otvorení všetkým nápadom,” poznamenala Dalia Grybauskaiteová.[/sociallocker]

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na