PREZIDENT POROŠENKO UKÁZAL NAJLEPŠÍ DÔKAZ AGRESIE A PRÍTOMNOSTI RUSKÝCH VOJAKOV NA UKRAJINE

0
128

Ukrajinský prezident Petro Porošenko počas svojho dnešného vystúpenia na Bezečnostnej konferencii v Mníchove položil otázku “Koľko dôkazov svet ešte potrebuje, aby pripustil skutočnosť, že je tam (pozn. juhovýchodná Ukrajina) zahraničná vojenská technika, žoldnieri, ruskí vojenskí cvičitelia, tanky a regulérni vojaci?”

Vzápätí zobral do rúk päť červených ruských pasov a jednu vojenskú knižku a pokračoval: “Toto je najlepší dôkaz agresie a prítomnosti ruských vojakov. Robili sme množstvo tlačových konferencií, aby sme ukázali celému svetu výpovede ruských vojakov a dôstojníkov o tom,  ako  “zablúdili”. Sto kilometrov od hraníc.”

Prezident Porošenko okrem toho počas svojho prejavu obvinil Rusko z porušovania medzinárodného práva, keďže si pripojilo časť územia Ukrajiny. Ruské rakety podľa neho môžu aj za zostrelenie lietadla MH17, zasiahnutý autobus pri obci Volnovacha,  zasiahnutý trolejbus v meste Doneck, aj ostreľovanie Mariupoľu, pričom tieto incidenty spôsobili stovky mŕtvych civilistov.

V prejave spomenul aj 237 dní väznenú vojačku Nadeždu Savčenkovú, ktorá podľa neho vzhľadom na 57. deň svojej hladovky pomaly zomiera.

Ukrajina v priebehu konfliktu stratila už 20% priemyselnej výroby a 10% priemyselnej infraštruktúry je v troskách…

Celý prejav prezidenta Porošenka (v angličtine) si môžete prečítať na jeho oficiálnych stránkach.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments