PREZIDENT UKRAJINY VYHLÁSIL V SOBOTU PRED POLNOCOU PRÍMERIE

0
51
Ukrajinský prezident Petro Porošenko (Foto: FB Адміністрація Президента України)

[sociallocker]Ukrajinský prezident Petro Porošenko vyhlásil od 15. februára, času 00:00, prímerie pozdĺž celej línie bojových akcií v regiónoch Donecka a Luhanska.

Prezident urobil príslušné vyhlásenie v priestoroch Generálneho štábu ozbrojených síl Ukrajiny v sobotu, 14. februára o 23.55 hod.

“Ukrajina pristupovala k svojim medzinrodným záväzkom vždy s veľkou zodpovednosťou. Sme ochotní to dokázať ešte raz. O niekoľko minút budú slávne ozbrojené sily, Národná garda, pohraničné vojská, jednotky ministerstva vnútra a bezpečnostnej služby Ukrajiny plniť môj rozkaz, ako ich najvyššieho veliteľa. Ten prikazuje zastavenie paľby po celej línii stretu s nepriateľom v regiónoch Donecka a Luhanska. Tak, ako je to stanovené na základe minskej dohody normandského formátu, uzavretej za účasti prezidentov Ukrajiny, Francúzska, Ruska a kancelárky Nemecka, ” poznamenal prezident.

Hlava štátu zdôrazňuje, že Ukrajina očakáva zodpovedný prístup protiľahlej strany k dodržiavaniu prijatých záväzkov, keďže tie vzišli z rokovaní na najvyššej úrovni.[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments