PREZIDENT ZEMAN KRITIZOVAL ČESKÚ TELEVÍZIU V JEJ PRIAMOM PRENOSE

0
361
Prezident českého NKÚ Miloslav Kala, prezident ČR Miloš Zeman a viceprezidentka českého NKÚ Zdeňka Horníková

Český prezident Miloš Zeman pred niekoľkými dňami skritizoval verejnoprávnu Českú televíziu priamo v jej živom vysielaní. Urobil tak v reakcii na otázky redaktorky Českej televízie, ktoré mu položila na tlačovej konferencii počas jeho návštevy na Najvyššom kontrolnom úrade.

Jedna z otázok totiž smerovala na potvrdenia účasti od hostí, ktorí by sa mali v ČR zúčastniť osláv 70. výročia oslobodenia koncentračného táboru v Osvienčime.

Zeman v reakcii na túto otázku uviedol, “že ako obvykle zle informovaná verejnoprávna Česká televízia” informovala o jeho pozvánke prezidenta Putina, on však spolu s ním pozval ďalších 30 hláv štátov a to na základe žiadosti Európskeho parlamentu a Európskeho židovského kongresu.

Ako ďalej upresnil, bolo rozhodnuté, že oslava “Let my people live” sa bude konať na území ČR a on bol “iba dobrovoľným a súhlasiacim vykonávateľom vôle týchto dvoch inštitúcií”.

Objektívna televízia by podľa neho pri informovaní o pozvaných hosťoch vymenovala aj všetkých zostávajúcich prezidentov, nie len toho jedného. “Ale ako som sa už niekoľko krát presvedčil, od Českej televízie sa objektivita očakávať nedá”, dodal Zeman.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na