PREZIDENT ZEMAN KRITIZOVAL ČESKÚ TELEVÍZIU V JEJ PRIAMOM PRENOSE

0
382
Prezident českého NKÚ Miloslav Kala, prezident ČR Miloš Zeman a viceprezidentka českého NKÚ Zdeňka Horníková

Český prezident Miloš Zeman pred niekoľkými dňami skritizoval verejnoprávnu Českú televíziu priamo v jej živom vysielaní. Urobil tak v reakcii na otázky redaktorky Českej televízie, ktoré mu položila na tlačovej konferencii počas jeho návštevy na Najvyššom kontrolnom úrade.

Jedna z otázok totiž smerovala na potvrdenia účasti od hostí, ktorí by sa mali v ČR zúčastniť osláv 70. výročia oslobodenia koncentračného táboru v Osvienčime.

Zeman v reakcii na túto otázku uviedol, “že ako obvykle zle informovaná verejnoprávna Česká televízia” informovala o jeho pozvánke prezidenta Putina, on však spolu s ním pozval ďalších 30 hláv štátov a to na základe žiadosti Európskeho parlamentu a Európskeho židovského kongresu.

Ako ďalej upresnil, bolo rozhodnuté, že oslava “Let my people live” sa bude konať na území ČR a on bol “iba dobrovoľným a súhlasiacim vykonávateľom vôle týchto dvoch inštitúcií”.

Objektívna televízia by podľa neho pri informovaní o pozvaných hosťoch vymenovala aj všetkých zostávajúcich prezidentov, nie len toho jedného. “Ale ako som sa už niekoľko krát presvedčil, od Českej televízie sa objektivita očakávať nedá”, dodal Zeman.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments