PREZIDENTA KISKU NA SLAVÍNE VYPÍSKALI

0
714

Prezident SR si na Slavíne pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Bratislavy uctil pamiatku padlých vojakov. Na Slavín zavítal spolu s primátorom Bratislavy a predsedom Bratislavského samosprávneho kraja.[sociallocker]

Pri príležitosti tohto výročia pricestoval na Slovensko aj minister zahraničných vecí Ruskej federácie. S ruským ministrom sa stretol aj slovenský prezident. Ruského ministra pred prezidentským palácom okrem sympatizantov vítala aj skupina demonštrantov s vlajkami Európskej únie a Ukrajiny skandovaním “Okupant, okupant”.

V tejto skupine demonštrantov sa nachádzalo viacero známych osôb. Podpredseda hnutia Nova Gábor Grendel, aktivista Juraj Smatana, podpredseda Občianskej konzervatívnej strany Juraj Petrovič, podpredsedníčka hnutia Nova Jana Žitňanská, poslanec NR SR za SaS Peter Osuský či aktivista Juraj Mesík. (Fotografie nižšie sú embedované z FB stránky Ruky preč od Ukrajiny!)

Slovenský prezident sa na spomienkovej slávnosti kladenia vencov k pamätníku na Slavíne spolu s ruským ministrom zahraničných vecí nezúčastnil. Toho doprevádzal predseda vlády Robert Fico.

Ako uvieda prezidentská kancelária, prezident síce bol pripravený zúčastniť sa na týchto spoločných oslavách, avšak nedostal žiadnu oficiálnu pozvánku a preto sa rozhodol uctiť si pamiatku padlých vojakov s primátorom Bratislavy a predsedom Bratislavského samosprávneho kraja.

Dav na Slavíne prezidenta vypískal a skandoval “Hanba, hanba”.

Posted by Martin Lipocky on 4. apríl 2015[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments