PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA: ZVÍŤAZÍ ZDRAVÝ ROZUM?

1
650

Prezidentské voľby v USA sa síce konajú až 8.11.2016 avšak stranícke primárky, z ktorých vzídu dvaja hlavní kandidáti na post prezidenta sa konajú už od 1.2.2016. V tábore republikánov to zatiaľ vyzerá celkom jednoznačne, s veľkým náskokom vedie miliardár Donald Trump. U demokratov to, ale naopak také jednoznačné nie je. Hoci sa za veľkú favoritku považuje Hillary Clintonová, jej protikandidát Bernie Sanders, tak isto vo veľkom zbiera dôležité hlasy delegátov. Aj napriek tomuto faktu je stále za najväčšiu favoritku v primárkach považovaná práve Clintonová.

Je verejne známe, aké názory zastáva kandidátka Hillary Clintonová, ktorá nemá problém vyslať amerických vojakov do ktorejkoľvek krajiny vo svete. Súhlasila s vojenskou intervenciou do Líbye, Sýrie a navrhovala vyslať vojakov aj na Ukrajinu. V skratke, má jasný záujem pokračovať v ničení hospodársky prospešných krajín a získavať tak ďalšie zdroje nerastného alebo iného bohatstva. Aj vďaka jej veľkohubým vyjadreniam sa často dostáva do konfiktu s predstaviteľmi napr. Ruskej federácie.

Na druhej strane Donald Trump, ako kandidát republikánov má síce tiež svojské názory, no narozdiel od nesympatickej blondíny sa nevyhráža všetkým naokolo a nechce, aby sa USA hralo na svetového policajta. V skratke, Donald Trump nesúhlasí s prílevom imigrantov, chce túto situáciu riešiť  (čo by v konečnom dôsledku výrazne pomohlo aj Európe), nesúhlasí s vojenskými intervenciami a chce prehlbovať vzťahy s Ruskom. Skeptik si povie, čo za populista tento Trump je. Faktom však ostáva, že narozdiel od Clintonovej, Donald Trump nepotrebuje podporu žiadnych lobistov, korporácii a oligarchov. Aj keď on sám je miliardárom, napriek tomu má triezvy pohľad na svet a súčasnú politickú situáciu.

Sám som zvedavý, aké polená pod nohy mu začnú hádzať americké korporácie, keď bude isté, že republikánsku vlajku do volieb bude držať v rukách on. Vhľadom na to, že Trumpove plány môžu výrazne okresať zisky napr. zbrojárskych spoločností v USA, sa natíska otázka. Bude mu umožnené v „najmodernejšej“ a „demokraticky najvyspelejšej“ krajine na svete zvíťaziť? Alebo sa bude opakovať dlhoročná tradícia a do prezidentského kresla opäť zasadne iba bábka oligarchov? Nuž, odpoveď na túto otázku budeme s napätím očakávať v novembri tohto roku. Dúfajme, že v hlavách amerických obyvateľov zvíťazí zdravý rozum a štatistické úrady už nebudú môcť Trumpa odstaviť. Po X rokoch sa totiž konečne môže situácia vo svete stabilizovať. Dúfajme, že v prípade zvolenia, nestihne Donalda Trumpa podobný osud, ako pred rokmi Johna Fitzgeralda Kennedyho, ktorý sa tiež snažil presadiť zmeny v hnijúcom a stále viac zapáchajúcom americkom systéme.

V dnešnom svete sa pravda hľadá skutočne ťažko. Média nám klamú, zavádzajú nás a snažia sa nám vštiepiť do hláv názory a tvrdenia, ktoré sú dobré a výhodné pre tých, ktorí ich platia a živia. Títo ľudia tak neobhajujú záujmy bežných občanov, ale rôzne finančné skupiny a korporácie, ktorým vyhovuje, že občan nemá môžnosť alternatívy. Preto sme tu, NIE JE TO TAK! Alternatíva existuje.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

1
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
vierona

skor by sa mali zamerat na beuhonnost kandidatov .vid cliktoška perverzna baba jaga !!