PRIESKUM: 2/3 ŠKÓTOV PODPORUJÚ DRUHÉ REFERENDUM

0
293

Nový prieskum  verejnej mienky agentúry Ipsos Mori uskutočnený pre pre STV News ukázal, že väčšina Škótov by v dohľadnej budúcnosti podporila ďalšie referendum o nezávislosti.

Takmer šesť z desiatich respondentov (58%) uviedlo, že by bez ohľadu na okolnosti podporili konanie ďalšieho referenda v nasledujúcich piatich rokoch a v priebehu nasledujúcich desiatich rokoch sa počet respondentov, ktorí by takéto konanie podporili zvýšil až na 66%.

Prieskum bol realizovaný telefonicky na vzorke 1026 osôb nad 18 rokov v období medzi 22. až 29. októbrom, teda 5 týždňov potom, ako sa v septembrovom hlasovaní 55%  z hlasujúcich Škótov vyslovilo za zotrvanie vo Veľkej Británii.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na