PROMETHEUS 2014

0
489
Zdroj foto: zemavek.sk

“V starogréckej mytológii sa jediný z olympských bohov – Prometheus, obetoval pre dobro človeka. Dnes, v bohorovnej spoločnosti úpadku, uctievania hyperkonzumu, mediálnych lží, manipulácií a kontroly myslenia, sa boj jednotlivca v prospech ostatných stáva výnimočnou udalosťou.”

Aj týmito slovami promoval mesačník Zem & Vek prvý ročník slávnostného udeľovania ocenení Prometheus. Ako sa pre niejetotak.sk k otázke uprednostnenia pomenovania ocenenia cudzokrajinným neslovanským názvom vyjadrila marketingová riaditeľka časopisu Stanislava Borská, “názov je všeobecne známy asi ako filozofia. Tiež to nie je slovanský názov, ale je súčasťou našej reči.”[sociallocker]

Spomínané podujatie vzbudzovalo pozornosť predovšetkým u pani Miroslavy Kernovej, prevádzkovateľky internetovej stránky www.omediach.com. Tá v súvislosti s galavečerom Prometheus napísala články Syndikát novinárov propaguje Zem a Vek a  Ani agentúra SITA nemá problém so Zem a Vek.

Zaujímalo nás preto, či redakcia mesačníka oslovila s ponukou priameho prenosu z podujatia aj niektorú z regionálnych resp. celoplošných televízií a aká bola ich reakcia. “Na galavečer sme pozvali prostredníctvom Slovenského syndikátu novinárov najväčšie agentúry, vydavateľstvá, TV a zároveň aj všetkých členov SSN. Neobdržali sme žiadnu reakciu na pozvanie na túto udalosť od slovenských TV” uviedla v reakcii marketingová riaditeľka mesačníka Zem & Vek.

Odovzdávanie sa uskutočnilo v pondelok 13. apríla v Ateliéri Babylon, pričom na ocenenie Prometheus 2014 bolo nominovaných týchto 5 osobností:

Zdroj foto: www.zemavek.sk
Zdroj foto: www.zemavek.sk

O víťazovi rozhodovali prostredníctvom niekoľko týždňového hlasovania samotní čitatelia časopisu, pričom víťazom sa stal Ing. Ján Šlinský. Snažili sme sa získať aj presný počet hlasov pre jednotlivých nominovaných, ale ako nám bolo oznámené od organizátorov “na základe našich interných pravidiel týkajúcich sa tohto podujatia, nebudeme zverejňovať počty hlasov jednotlivých nominantov. Ďakujeme za pochopenie.”

Galavečer bol podľa vyjadrenia marketingovej riaditeľky financovaný z vlastných zdrojov, bez sponzorských príspevkov. Jeho záznam si môžete pozrieť nižšie.

[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments