PROTI PRÍTOMNOSTI AMERICKEJ ARMÁDY NA JAPONSKOM OSTROVE OKINAWA PROTESTOVALI DESAŤTISÍCE ĽUDÍ

0
225

Na japonskom ostrove Okinawa v nedeľu protestovali desaťtisíce ľudí proti prítomnosti americkej armády na ich ostrove. Podľa vyjadrení organizátorov sa na proteste zúčastnilo okolo 50 tisíc ľudí.

Demonštrácia začala minútou ticha za v apríli znásielnenú a zabitú dvadsaťročnú ženu. Z jej vraždy je podozrivý pracovník americkej vojenskej základne.

Obyvatelia Okinawy sa sťažujú na nadmerný hluk, znečistenie životného prostredia a zvýšenú kriminalitu v okolí základne Kadena a dlhodobo odmietajú aj jej plánované presťahovanie do odľahlej oblasti, nakoľko požadujú úplný odchod amerických vojakov z Japonska.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na