PRVÝ DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ AMERICKEJ AMBASÁDY V BRATISLAVE BUDE NA REGISTRÁCIU

0
401
Deň otvorených dverí veľvyslanectiev (Foto: facebook.com/USAandSlovakia)

Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických pozýva verejnosť na prvý ročník Dňa otvorených dverí veľvyslanectiev, ktorý sa uskutoční 16. mája 2015. V tento deň budú si budú môcť návštevníci prezrieť niektoré historické budovy a inštitúcie.

Dňa otvorených dverí sa okrem Veľvyslanectva Spojených štátov amerických zúčastňujú aj Veľvyslanectvo Chorvátskej republiky v Slovenskej republike, Veľvyslanectvo Fínska a Veľvyslanectvo Írska.

Deň otvorených dverí však nemusí byť prístupný pre všetkých záujemcov. Ako uvádza veľvyslanectvo na svojich stránkach “Vítaní sú návštevníci všetkých vekových kategórií, vrátane detí. Každý návštevník starší než 15 rokov, ktorý má záujem o prehliadku amerického veľvyslanectva dňa 16. mája, sa musí vopred registrovať.”

Ako ďalej veľvyslanectvo zdôvodňuje “Prehliadky sa môže zúčastniť obmedzený počet účastníkov, preto registrácia bude prebiehať len do naplnenia kapacity. Vezmite prosím na vedomie, že budete oficiálne zaregistrovaný až po obdržaní dvoch e-mailov od nás, prvý s potvrdením registrácie a druhý pozývací e-mail s časenkou a čiarovým kódom.”

Okrem obmedzenia počtu návštevníkov budú platiť bezpečnostné obmedzenia aj počas samotnej prehliadky.

Podmienkou pre vstup bude absolvovanie bezpečnostnej previerky, ktorá zahŕňa prechod cez detektor kovov a kontrolu všetkých osobných predmetov pomocou prístroja rtg a ďalších detekčných zariadení.

Do budovy veľvyslanectva si nebude možné okrem tašiek, kabeliek, či batohov, zobrať ani fotoaparáty a mobilné telefóny.

Všetky tieto veci si budú musieť návštevníci odložiť na vyhradenom mieste pred vstupom a k dispozícii im bude iba fotograf veľvyslanectva.

Tým čo bezpečnostné a prístupové pravidlá odmietnu, nebude vstup do budovy umožnený.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments