PUBLIKÁCIA RODIČOV A UČITEĽOV SPRIEVODCA PRAVICOVÝM EXTRÉMIZMOM 2015

0
1991
Publikácia Rodičov a učiteľov sprievodca pravicovým extrémizmom 2015 (Zdroj foto: ipmd.sk)

Inštitút pre medzikultúrny dialóg s podporou Nadácie otvorenej spoločnosti (OSF) a Nórskych fondov vydal v júni 2015 publikáciu Rodičov a učiteľov sprievodca pravicovým extrémizmom.

Ako uvádza spomínaný inštitút na svojich stránkach, extrémizmus “sa v dôsledku svojej protizákonnosti snaží maskovať svoju skutočnú podstatu. To ho robí na jednej strane atraktívnejším a zároveň pre laikov ťažšie rozpoznateľným. Publikácia je určená rodičom a učiteľom a jej cieľom je priblížiť problematiku extrémizmu a ponúknuť niekoľko stručných vysvetlení, ktoré pomôžu lepšie sa v téme orientovať.”

V sekcii “Kto sú pravicoví extrémisti?” sa vedľa historických fotografií Adolfa Hitlera a Benita Mussoliniho nachádzajú logá Ľudovej strany Naše Slovensko, Slovenskej pospolitosti, Slovenského hnutia obrody, Nového slobodného Slovenska, Slovenských Brancov aj Akčnej skupiny Vzdor Kysuce.

Publikácia ďalej rozoberá argumentáciu, imidž, hudbu a symboliku pravicových extrémistov. V sekcii literatúra pravicových extrémistov sa okrem príkladov kníh ako je Hitlerov Mein Kampf, či Protokoly sionských mudrcov rozoberá aj problematika internetu a médií.

“K populárnym stránkam patria predovšetkým webové stránky Slovenskej pospolitosti, Ľudovej strany Naše Slovensko, ako aj portály www.beo.sk a www.prop.sk. V ostatnej dobe sa populárnymi stávajú taktiež tzv. alternatívne médiá (napr. Slobodný vysielač, časopis Zem a Vek), ktoré v mnohých prípadoch propagujú konšpiračné názory identické s tými, ktoré prezentuje extrémna pravica” uvádza sprievodca pravicovým extrémizmom.

Na záver publikácie sa inštitút snaží rodičov a učiteľov zorientovať v tom, kto k pravicovému extrémizmu inklinuje. Celú publikáciu si môžete prečítať >TU<.

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments