RADIKÁLI ZVEREJNILI VIDEO ZAZNAMENÁVAJÚCE NIČENIE HISTORICKÝCH ARTEFAKTOV V IRAKU

0
58

Bojovníci Islamského štátu zo skupiny Takfiri zverejnili nové video, ktoré zaznamenáva jej príslušníkov v severoirackom meste Mosul, ako ničia staroveké artefakty umiestnené v múzeu.

Vo štvrtok zverejnené video zachytáva teroristov, ktorí pomocou obojručných kladív a vŕtačiek rozbíjajú staroveké sochy.

Vandalizmus sa mal odohrať v múzeu Ninive, ktorého depozitár obsahuje aj asýrske artefakty datované do 9. storočia pred naším letopočtom.


Úradníci v Mosule už  skôr oznámili, že militanti v múzeu Ninive  spálili aj vzácnu zbierku historických kníh a rukopisov.

Militanti svoje konanie komentujú slovami: „Tieto trosky za mnou sú modly a sochy, ku ktorým sa v minulosti ľudia modlili, namiesto toho, aby sa modlili k Alahovi. Keď prorok Mohamed prišiel do Mekky, ničil bôžikov holými rukami. Náš Prorok nám prikázal zvrhnúť modly a ničiť ich.”

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na