RUSI SÚ HRDÍ NA TO, ŽE SA OCITLI NA ROZŠÍRENOM SANKČNOM ZOZNAME EÚ

0
43

Európska únia zverejnila jej nový sankčný zoznam, na ktorý pribudlo ďalších 19 fyzických osôb, medzi nimi aj piati občania Ruskej federácie. Zapísanie na zoznam pre uvedené osoby znamená zákaz vstupu na územie EÚ a zmrazenie účtov v európskyh bankách. Traja z piatich Rusov najnovšie zapísaných na zoznam sa vyjadrili, že sú na zapísanie do zoznamu hrdí.

[sociallocker]Spomínanú ruskú päticu, ktorá pribudla na zoznam tvoria: populárny spevák a poslanec Josif Kobzon, námestníci ruského ministra obrany Arkadij Bachin a Anatolij Antonov, zástupca veliteľa generálneho štábu ruských ozbrojených síl Andrej Kartapolov a predseda moskovskej organizácie Komunistickej strany Ruskej federácie a poslanec ruského parlamentu Valerij Raškin.

Josif Kobzon sa pre agentúru TASS vyjadril, že mu tým pokazili náladu. “Chystal som sa na liečenie do zahraničia, no čo už, budem sa liečiť tu. Som hrdý na to, že som sa ocitol v spoločnosti ľudí, ktorí sa starajú o osud Ruska, o osud mojej vlasti – Donbasu” uviedol Kobzon a ako dodal, teraz čaká na reakciu Ruskej Federácie. “Zakázali vstup 10 umelcom, musíme aj my. Nech aj oni pocítia, aké je to obmedziť slobodu človeka. Koniec koncov oni svojimi sankciami prušujú práva a slobodu ľudí.”

Odôvodnenie zaradenia do zoznamu zo strany EÚ: “Navštívil tzv. Doneckú ľudovú republiku a počas svojej návštevy urobil vyhlásenie podporujúce separatistov. Taktiež bol v Ruskej federácii menovaný do funkcie Honorárneho konzula tzv. “Doneckej ľudovej republiky”. 20.marca 2014 hlasoval v prospech návrhu Federálneho ústavného zákona “o prijatií Krymskej republiky do Ruskej federácie a vzniku nových federálnych subjektov v rámci Ruskej federácie – Krymskej republiky a mesta federálneho významu Sevastopoľ”. 

Predstaviteľ komunistickej strany Valerij Rašikn taktiež uviedol, že je pyšný na jeho zaradenie do rozšíreného čierneho zoznamu Európskej únie. “Som hrdý na to, že som bol zaradený do zoznamu” a ako ďalej dodal, sankčný zoznam EÚ vníma ako zoznam bojovníkov proti fašizmu.  “História dá všetko na svoje miesta, tak ako to dala v 45-tom roku” dodal Raškin.[/sociallocker]

Odôvodnenie zaradenia do zoznamu zo strany EÚ: “Je zakladateľom občianskeho hnutia “Krassnaya Moskva – Red Moskva – Patriotic Front Aid”, ktoré organizovalo verejné zhromaždenia na podporu separatistov a tým podporuje politiky, ktoré narúšajú územnú celistvosť, zvrchovanosť a nezávislosť Ukrajiny. 20.marca 2014 hlasoval v prospech návrhu Federálneho ústavného zákona “o prijatií Krymskej republiky do Ruskej federácie a vzniku nových federálnych subjektov v rámci Ruskej federácie – Krymskej republiky a mesta federálneho významu Sevastopoľ”.

Rovnako aj námestník ruského ministra obrany Anatolij Antonov považuje svoje zaradenie na sankčný zoznam za poctu. Už pri špekuláciách o jeho mene na rozšírenom zozname pred niekoľkými dňami počas bezpečnostnej konferencie v Mníchove pre euronews povedal: “Je mi cťou, pretože to znamená, že som pracoval efektívne” a ako ďalej dodal “je to vysoké ohodnotenie, alebo ocenenie toho, čo som urobil”.

Odôvodnenie zaradenia do zoznamu zo strany EÚ: “Z titulu svojej funkcie v súčasnej štrutkúre Ministerstva obrany Ruskej federácie sa podieľa na tvorení a realizácii politiky ruskej vlády. Tieto politiky ohrozujú územnú integritu, suverenitu a nezávislosť Ukrajiny”.

Kompletný sankčný zoznam Európskej únie si môžete pozrieť nižšie.

OJ-L-2015-040-FULL-EN-TXT

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments