RUSKO PRIPRAVUJE VLASTENECKÝ TELEVÍZNY KANÁL PRE MLÁDEŽ

0
178

Webový portál denníka Izvestija priniesol informáciu, podľa ktorej vláda Ruskej federácie podporila vytvorenie nového celoštátneho vlasteneckého televízneho kanálu pre deti a mládež. Peniaze na jeho prevádzku navrhuje vyčleniť z federálneho rozpočtu.[sociallocker]

Informácie pre Izvestija poskytol poslanec Štátnej dumy Viktor Vodolatskij zo strany Jednotné Rusko. Námestník ministra školstva a vedy Benjamin Kaganov dal podľa neho pokyn na vytvorenie pracovnej skupiny na ministerstve, ktorá má zabezpečiť zriadenie takého kanálu.

“Pracovná skupina je už vo vývoji, čoskoro začne pracovať. Odborníci pripravia konkrétne návrhy pre otázky správneho vedenia informačno-vlasteneckej práce s mladšou generáciou” uviedol Viktor Vodolatskij.

Uskutočniteľnosť vytvorenia takéhoto kanála bola už skôr prerokovaná vo výbore pre otázky vlastenectva a duchovno-morálnej výchovy detí a mládeže v Rade pre medzinárodné vzťahy pri úrade ruského prezidenta, kde bola myšlienka vyvorenia nového masovo komunikačného prostriedku taktiež podporená.

Poslanec verí, že vznik kanálu na federálnej úrovni, ktorý navrhujú nazvať “ROSsvet” poskytne štátu nový a účinný nástroj na podporu vlasteneckej myšlienky medzi mladými Rusmi.

Kanál by mal zahŕňať mládežnícke talk show, vzdelávacie, správodajské a ďalšie programy.

Na jar tohto roka, ministerstvo školstva v spolupráci s Federálnou agentúrou pre záležitosti mládeže pripravilo konečný návrh projektu štátneho programu “vlasteneckej výchovy občanov Ruskej federácie v rokoch 2016-2020”, ktorý bude čoskoro predložený na schválenie vláde.

Celkový navrhovaný príspevok z federálneho rozpočtu by mal činiť asi 1,7 miliardy rubľov (cca 31 miliónov eur). Medzi ciele stanovené v programe patrí aj posilnenie vlasteneckej orientácie televízie, rozhlasu a iných masmédií.[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments