ŠÉF TURECKEJ SPOLOČNOSTI ROZDELIL PO JEJ PREDAJI MEDZI ZAMESTNANCOV 27 MILIÓNOV DOLÁROV

0
194

Predaj spoločnosti býva zvyčajne pre jej zamestnancov zlou správou. Ale v prípade Yemeksepeti.com tomu bolo naopak. Ako uviedol riaditeľ tejto tureckej spoločnosti zaoberajúcej sa on-line objednávkami jedla Nevzat Aydın, po májovom predaji spoločnosti za 589 miliónov dolárov dostalo jej viac ako 100 zamestnancov odmeny v celkovej výške 27 milliónov dolárov.

“O 27 miliónov dolárov z peňazí, ktoré sme zarobili sme sa podelili s našimi 114 zamestnancami,” povedal Aydın pre denník Hürriyet. Spoločnosť Yemeksepeti získal 5. mája za 589 miliónov dolárov nemecký online potravinársky gigant Delivery Hero.

Šéf Yemeksepeti Aydın zostal vo svojej funkcii aj po predaji, keďže sa stal aj súčasťou manažérskeho tímu Delivery Hero.

Aydın uviedol, že podelením sa o peniaze so svojimi zamestnancami dali pre ostatných šéfov “zlý príklad”.

“Budú nás nenávidieť, ale aj toto je možnosť,” povedal. “Aj keď sme nemali žiadne záväzky ani sľuby, o 27 milliónov dolárov z peňazí získaných predajom spoločnosti sme sa podelili so zamestnancami, z vlastného podielu a tiež sme zaplatili dane.”

Aydın povedal, že niečo takéto sa v Turecku stalo prvý krát.

“Urobili sme to preto, pretože ak má spoločnosť úspech, tak sme ho dosiahli spoločne,” dodal generálny riaditeľ.

Ako ďalej uviedol, v súvislosti s rozhodnutím ktoré znamenalo viac ako 200 tisíc dolárov pre každého zamestnanca vznikali emotívne reakcie.

“Niektorí zamestnanci plakali, niektorí kričali, niektorí písali listy vďaky,” povedal. “Vznikali emócie, pretože ovplyvňujete životy ľudí. Ľudia si môžu kúpiť domy, autá. Môžu okamžite urobiť niečo, čo by z mesačnej mzdy 3,000-5,000 tureckých lír urobiť nemohli. Bola to dobrá vec; Kiež by sme im mohli dať viac.”

Pokračovanie (v angličtine)[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments