SHARE – KNIŽNICA VECÍ

0
315
Foto: facebook.com

“Priemerná vŕtačka sa počas celej svojej životnosti používa púhych 13 minút. Čo keby ste si namiesto kúpy takejto vŕtačky mohli vŕtačku požičať od suseda, s ktorým ste sa ešte nikdy nestretli?” Týmito slovami víta návštevníkov na svojich stránkach projekt SHARE – knižnica vecí.

Ako ďalej vysvetľujú jeho autori, podľa ich názoru sa v súčasnej dobe na “veci” vynakladá až príliš veľa peňazí. Tieto veci sa však používajú iba veľmi krátku dobu a potom strávia väčšinu svojho života pod zámkom v šope, kuchyni, garáži atď.

Rozhodli sa preto rozbehnúť projekt, ktorého cieľom je aby  ľudia míňali menej peňazí, menej plytvali a viac sa spájali. Snažia sa im pomáhať šetriť peniaze, znižovať emisie a odpad a budovať šťastnejšiu a odolnejšiu komunitu.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

SHARE je komunitný priestor, ktorý pripomína obchod. Nachádza sa v anglickom meste Frome. Avšak na rozdiel od klasického obchodu si tam zákazníci jednotlivé položky nekupujú, ale požičiavajú.

Na to aby ste si mohli niečo požičať, sa musíte stať členom. Tým sa môžete stať tromi spôsobmi. Buď podarujete niečo na požičiavanie, alebo projekt podporíte finančne (10 libier), alebo ho podporíte svojim časom ako dobrovoľník.

Akonáhle ste členom môžete si požičať akúkoľvek položku, ktoré sú umiestnené aj v katalóg na internetových stránkach projektu. Výpožičná doba je do 7 dní, pričom pri požičiavaní sa platí iba poplatok od 1 do 4 libier, ktorým pomáhate zabezpečiť, aby projekt pokračoval.

 

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments