SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL ODHALENIA BUSTY VÁCLAVA HAVLA V AMERICKOM KONGRESE

0
242

V budove amerického Kongresu pri príležitosti 25. výročia pádu železnej opony odhalili bustu bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla.

Na slávnostnom ceremoniáli sa okrem Havlovej manželky Dagmar zúčastnili aj aktuálny premiér ČR Bohuslav Sobotka,  predseda Snemovne reprezentantov John Boehner, šéf českej poslaneckej snemovne Jan Hamáček, exministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová či šéfka demokratov v Snemovni reprezentantov Nancy Pelosiová.

Pred Havlom sa podobnej pocty dostalo iba trom zástupcom Európy, Winstonovi Churchillovi, Raoulovi Wallenbergovi a Lajosovi Kossuthovi.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na