SLOBODOMURÁRSKE LÓŽE V BRATISLAVE

0
1542
Zdroj foto: bratislavskerozky.sk

Občianske združenie Bratislavské rožky – Pozsonyi Kifli Polgári Társulás pripravuje v rámci svojho cyklu Prechádzky starým Prešporkom prednášku s názvom Slobodomurárske lóže v Bratislave.

“Slobodomurárske hnutie a jeho dejiny boli v našej histórii dlhodobo tabuizované. Boli opradené tajomstvami, legendami a poverami, ktoré vo vedomí verejnosti vybudovali pocit nedôvery voči nim. Od pradávna platilo (a nielen na Slovensku), že čo je nepoznané, to je aj nepriateľské – veď dlhé roky sme o slobodomurárskych lóžach v Bratislave nemali žiadne informácie” uvádza OZ Bratislavské rožky v pozvánke na spomínané podujatie.

“Cesta k poznaniu dejín slobodomurárskeho hnutia bola preto zložitá. Rovnako ako hľadanie odpovedí na otázku, čo je podstatou tohto hnutia, aké hodnoty slobodomurári uznávali a prečo je slobodomurárske hnutie také tajomné a mystické,” dodáva.

Prednáška sa uskutoční 22. Novembra v priestoroch Maďarského inštitútu v Bratislave (Palisády 54, 1. poschodie). Vstupné je dobrovoľné a hosťom podujatia je PhDr. Katarína Hradská, PhD.

Prednáška je realizovaná s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program Kultúra národnostných menšín 2016. (Program interetnického a interkultúrneho dialógu a porozumenia medzi národnostnou väčšinou a národnostnými menšinami a etnickými skupinami.)

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na