SLOBODOMURÁRSKE LÓŽE V BRATISLAVE

0
1870
Zdroj foto: bratislavskerozky.sk

Občianske združenie Bratislavské rožky – Pozsonyi Kifli Polgári Társulás pripravuje v rámci svojho cyklu Prechádzky starým Prešporkom prednášku s názvom Slobodomurárske lóže v Bratislave.

„Slobodomurárske hnutie a jeho dejiny boli v našej histórii dlhodobo tabuizované. Boli opradené tajomstvami, legendami a poverami, ktoré vo vedomí verejnosti vybudovali pocit nedôvery voči nim. Od pradávna platilo (a nielen na Slovensku), že čo je nepoznané, to je aj nepriateľské – veď dlhé roky sme o slobodomurárskych lóžach v Bratislave nemali žiadne informácie“ uvádza OZ Bratislavské rožky v pozvánke na spomínané podujatie.

„Cesta k poznaniu dejín slobodomurárskeho hnutia bola preto zložitá. Rovnako ako hľadanie odpovedí na otázku, čo je podstatou tohto hnutia, aké hodnoty slobodomurári uznávali a prečo je slobodomurárske hnutie také tajomné a mystické,“ dodáva.

Prednáška sa uskutoční 22. Novembra v priestoroch Maďarského inštitútu v Bratislave (Palisády 54, 1. poschodie). Vstupné je dobrovoľné a hosťom podujatia je PhDr. Katarína Hradská, PhD.

Prednáška je realizovaná s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program Kultúra národnostných menšín 2016. (Program interetnického a interkultúrneho dialógu a porozumenia medzi národnostnou väčšinou a národnostnými menšinami a etnickými skupinami.)

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre