SLOVENSKU PATRÍ V REBRÍČKU NAJŠŤASTNEJŠÍCH KRAJÍN 45. PRIEČKA

0
246
Zdroj foto: http://worldhappiness.report

V súvislosti s blížiacim sa Medzinárodným dňom šťastia (20. marec) bola dnes v Ríme zverejnená štúdia The World Happiness Report 2016 hodnotiaca krajiny na základe šťastia a subjektívneho pocitu blahobytu ich obyvateľov.

Pri tomto výskume sa zohľadňuje reálna HDP na jedného obyvateľa (GDP per capita), stredná dĺžka života (healthy life expectancy), sociálna podpora (social support), miera korupcie (perceptions of corruption), sloboda pre uskutočnenie životných rozhodnutí (freedom to make life choices) a veľkorysosť (generosity).

Po zohľadnení jednotlivých faktorov sa vypočíta výsledny Index a zostaví rebríček najšťastnejších krajín.

Na čele rebríčka sa nachádzajú Dánsko, Švajčiarsko, Island, Nórsko a Fínsko. Slovensku obsadilo 45. miesto, Česku patrí 27. pozícia.

Na konci zoznamu 157. hodnotených krajín sa nachádzajú krajiny sužované vojnami a občianskymi nepokojmi.

Zdroj foto: http://worldhappiness.report/ed/2016/

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na