SPOJENÉ ŠTÁTY USKUTOČNILI PROTI ISILU UŽ 2320 NÁLETOV

1
47

Centrálne velenie Spojených štátov vydalo vo štvrtok aktualizáciu o počte cieľov, ktoré boli v Iraku a Sýrii zasiahnuté Spojenými štátmi a medzinárodnou koalíciou od začiatku operácie Vnútorné Odhodlanie (Inherent Resolve).[sociallocker]

Hovorca Pentagonu – armádny plukovník Steve Warren – počas denného briefingu pred novinármi uviedol, že medzinárodná koalícia od začiatku operácie (8. augusta 2014) do stredy (18. marca 2015) zasiahla 5314 cieľov.

Koalícia vykonala 2893 náletov, z toho 1631 v Iraku a 1262 v Sýrii. Počet amerických náletov bol 2320, z toho 1151 v Iraku a 1169 v Sýrii.

Do stredy bolo podľa Warrena v Iraku 2875 amerických vojakov.

Typy cieľov

Warren zo správy Amerického Centrálneho velenia (CENTCOM) uviedol aj niektoré typy cieľov zasiahnutých v Iraku a Sýrii.

Koaličné sily do 18. 3. 2015 podľa zoznamu cieľov zasiahli napríklad 73 tankov, 282 vojenských vozidiel Hummer, 408 táborov, stovky budov, viac než 1.000 bojových pozícií a ako zdôraznil aj 87 zberných miest ropy.

Celkové náklady na operácie súvisiace s Islamským štátom v Iraku a Levante sa do 12. marca vyšplhali na 1,83 miliardy dolárov.

Priemerné denné náklady sú 8,5 milióna dolárov, dodal Warren.[/sociallocker]

1
DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
1 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
1 Autori komentárov
Dedo Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Dedo
Člen
Dedo

smutná bilancia, nemajú sa čím chváliť