SPOLUPRÁCA OZ INFOVOJNA S TELEVÍZIOU IN TV SKONČILA

3
2995
Zdroj foto: infovojna.sk

Občianske združenie InfoVojna ktoré na základe zmluvného vzťahu v úlohe produkčnej spoločnosti pripravovalo pre novovzniknutú televíziu INTV hlavné večerné spravodajstvo a ďalšie relácie sa s televíziou nedohodlo na ďalšej spolupráci.

Televízia mala od svojho začiatku viaceré problémy s vysielaním. Najskôr sa posúval štart živého vysielania (odloženie štartu živého vysielania malo byť spôsobené predĺžením stavebných prác a montáže techniky), v apríli bolo prerušené aj vysielanie pravidelného hlavného spravodajstva (vtedy malo byť dôvodom, že niektoré domáce a regionálne reportáže nedosiahli požadovanú úroveň a objektívnosť). Vysielanie spravodajstva sa neskôr opäť obnovilo, ale v máji bolo opäť pozastavené.

Televízia chce prejsť na plnohodnotné vysielanie do konca roka. S veľkou pravdepodobnosťou to však už bude bez programov pripravovaných OZ InfoVojna.

Ako pre niejetotak.sk uviedol zástupca občianskeho združenia Info Vojna Norbert Lichtner “zmluva medzi OZ Infovojna a INTV bola podpísaná na dobu určitú a jej platnosť vypršala. O jej obnovení sa v súčasnej dobe neuvažuje.”

Projekt InfoVojna sa bude podľa jeho vyjadrení “v priebehu leta rozširovať o ďalšie aktivity.” Ako ďalej dodal “niektoré média prejavili záujem o spoluprácu s OZ Infovojna. V súčasnosti prebiehajú jednania s jednotlivými záujemcami, o ich výsledkoch budeme verejnosť informovať.”

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
3 Comments
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
Kai Vodar

Bolo to nedomyslené. Málokto bude čakať na spravodajské a publicistické relácie televízie, ktorá ešte nezačala naplno vysielať. Všetko sa malo začať naraz, všetko alebo nič.
Je to škoda, obrovská škoda.

John Doe

Jak zacalo tak skoncilo, skoda.. ale trochu som to aj cakal ..

Občan Václav

tak to bola nejaká expresná spolupráca :)