STÁDOVITOSŤ VS. HĽADAČI PRAVDY (BORIS LEONIDOVIČ PASTERNAK)

1
546

Boris Leonidovič Pasternak (* 10. február 1890 – † 30. máj 1960) bol ruský disident a jeden z najvýznamnejších ruských spisovateľov, v roku 1958 získal Nobelovu cenu za literatúru. Vedenie Sovietskeho zväzu nechcelo, aby takúto významnú cenu získalo dielo, ktoré odmieta boľševickú revolúciu (Doktor Živago) a pod nátlakom a hrozbou vyhostením z Ruska donútili Pasternaka ju neprevziať po tom, ako ju telefonicky prijal. Cenu po jeho smrti prevzal jeho syn. Jeho román Doktor Živago je považovaný za najvýznamnejší ruský román 20. storočia. (Wikipedia)

Každá stádovitosť je útočiskom netalentovaných, nezáleží na tom, či sú verní Soloviovovi, Kantovi alebo Marxovi. Pravdu hľadajú iba osamelí jedinci a tí sa rozchádzajú so všetkými, ktorí ju dosť nemilujú

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

1
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Lubo

To je dost čo „povedať“ keď aj tie „naše kapacity“(vše)vedomia “ umožnili uznať“ že ta naša „ideológia „časopriestorového utvárania(stádovitosť oviec aj ich (stražnich)“psov“) ma iba iluzórne dimenzie atomarneho priebehu utvárania dejov a utvarania „hmoty“ čest ich pamiatke „pochopenia (chápania ).??!!!!!!!!!!!!!!(miliony „rokov“ nehmoty)