STÁDOVITOSŤ VS. HĽADAČI PRAVDY (BORIS LEONIDOVIČ PASTERNAK)

1
371

Boris Leonidovič Pasternak (* 10. február 1890 – † 30. máj 1960) bol ruský disident a jeden z najvýznamnejších ruských spisovateľov, v roku 1958 získal Nobelovu cenu za literatúru. Vedenie Sovietskeho zväzu nechcelo, aby takúto významnú cenu získalo dielo, ktoré odmieta boľševickú revolúciu (Doktor Živago) a pod nátlakom a hrozbou vyhostením z Ruska donútili Pasternaka ju neprevziať po tom, ako ju telefonicky prijal. Cenu po jeho smrti prevzal jeho syn. Jeho román Doktor Živago je považovaný za najvýznamnejší ruský román 20. storočia. (Wikipedia)

Každá stádovitosť je útočiskom netalentovaných, nezáleží na tom, či sú verní Soloviovovi, Kantovi alebo Marxovi. Pravdu hľadajú iba osamelí jedinci a tí sa rozchádzajú so všetkými, ktorí ju dosť nemilujú

1
DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
1 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
1 Autori komentárov
Lubo Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Lubo
Nezareg.
Lubo

To je dost čo “povedať” keď aj tie “naše kapacity”(vše)vedomia ” umožnili uznať” že ta naša “ideológia “časopriestorového utvárania(stádovitosť oviec aj ich (stražnich)”psov”) ma iba iluzórne dimenzie atomarneho priebehu utvárania dejov a utvarania “hmoty” čest ich pamiatke “pochopenia (chápania ).??!!!!!!!!!!!!!!(miliony “rokov” nehmoty)