STOP KOSENIU SRNČIAT

0
282

V Česku vznikla iniciatíva, ktorá sa snaží ochrániť malé srnčatá pred smrťou, ktorá im v prírode hrozí zo strany človeka pri kosení najmä na jar. Ročne ich má podľa odhadov zomrieť takto v Česku okolo 60 000. Má sa tak diať najmä kvôli nesúčinnosti poľnohospodárov a poľovníkov, nedodržiavaniu zákonných povinností ochrany zvery zo strany poľnohospodárov, prípadne poľovníkov. Dôvodom je aj neexistencia kontrolného úradu pod MŽP, neinformovanosť verejnosti o danom probléme a možnostiach pomoci
a predovšetkým ľudská ľahostajnosť voči životu zvery. Podobný problém sa však týka aj iných krajín, Slovensko určite nie je výnimkou.

Na riešenie súčinnosti troch skupín ľudí, ktorí tomuto môžu zabrániť, poľovníkov, poľnohospodárov a dobrovoľníkov, vznikol portál Senoseč online.

V Česku vznikla aj online petícia, ktorú je možné podpísať tu.

Video z Facebooku venujúce sa téme.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na