STOVKY TISÍC TALIANOV PROTESTOVALI PROTI HOMOSEXUÁLNYM ZVÄZKOM

4
1056
Zdroj foto: facebook.com

V sobotu sa zišli v Ríme stovky tisíc Talianov, ktorí demonštrovali proti homosexuálnym zväzkom a výučbe rodových teórií na školách. Protesty boli reakciou na  konanie vlády premiéra Mattea Renziho, ktorá navrhla zákon pojednávajúci o tejto problematike.

Podľa agentúry AFP bolo námestie, ktoré pojme odhadom 300 tisíc ľudí zaplnené ľuďmi rôznych vekových kategórií, pričom ďalší demonštranti sa nachádzali na priľahlých uliciach. Organizátori demonštrácie, ktorými boli katolícke organizácie, odhadli počet účastníkov až na milión osôb.

Ľudia na námestí San Giovanni, ktoré sa nachádza neďaleko historického centra Ríma držali v rukách transparenty s nápismi ako „Rodina zachráni svet“ alebo „Bráňme naše deti“.

„V škole mojich detí hovoria o rodinách skladajúcich sa z dvoch otcov či dvoch matiek bez toho, aby požiadali o súhlas rodičov,“ povedal 41-ročný lekár Giuseppe Ripa a dodáva: „Je to nebezpečné a zlé“.

Taliansko registráciu homosexuálnych partnerstiev legislatívne zatiaľ neumožňuje. Výzva pre Taliansko, aby pri tejto problematike držalo krok so svojimi západnými európskymi susedmi zosilnela potom, ako sa voliči v Írsku minulý mesiac prostredníctvom referenda vyjadrili v prospech homosexuálnych manželstiev.

Zatiaľ čo prieskum publikovaný talianskym denníkom La Stampa na konci mája uvádzal, že 51 percent voličov homosexuálne manželstvá podporuje, demonštranti v Ríme uvádzali, že štát by sa mal prestať snaží zasahovať do sexuálnej alebo rodovej výchovy.

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
4
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
martin

no a ? ved ich je 60 milionv, nejaky ten milionik zas az tak vela neznamena.. a kedze ide o protest organizovany cirkevnymi organizaciami, tak minimalne polovica zo zucastnenych je vygumovana krestanskymi blabolmi spred 2000 rokov, takze cela tato zalezitost je riadne neobjektivna

________

Keby urobili demostraciu bu***anti, tak ich tam bude este menej, to znamena, ze absolutne nic neznamenaju a mozog maju vymyty sexom.

shaggy

Tými bu***antami si myslel cirkevných funkcionárov? Ak áno, tak to, čo si napísal, je pravda.

pozorovatel

talianska AZR?