SÝRČANKY (2016) FRANCÚZSKY DOKUMENT ODHAĽUJÚCI INÚ TVÁR ARABSKEJ KRAJINY

0
2242

Dokument odkrýva pohľad na sýrske ženy a dievčatá, ktoré študujú, venujú sa svojim záľubám či povolaniu, no každý deň od začiatku sýrskeho konfliktu cítia strach z víťazstva islamistických povstalcov. Táto reportáž ponúka divákovi iný pohľad na najkrvavejší konflikt 21. storočia, aby pochopil zložitejšie realitu, než aká mu je prezentovaná korporátnymi médiami. Reportáž o Sýrii pripravil Julien Rochedy pre TV Libertés.

V dokumente sa mimo základných informácií o tom, aké práva a slobody, výnimočné v blízkovýchodnom priestore, majú ženy v Sýrii zaručené, dozviete aj to, ako vyzerá ich ich každodenný život, pripomínajúci skôr západný spôsob života, v kontraste s tým, čo niektoré z nich zažili na územiach ovládaných tzv. rebelmi.

Články o postavení žien v Sýrii:

Jak si stojí ženy v Sýrii? (CZ)

Syrské ženy v pracovním procesu (CZ)

Postavenie žien v Sýrii (ANG)

Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre