TAKTIKA HOLANDSKEJ POLÍCIE PRI ODHAĽOVANÍ PESTOVATEĽOV MARIHUANY

0
211

Holandská polícia používa jednoduchú metódu, na základe ktorej zhromažďuje tipy na nelegálnych pestovateľov marihuany. V zimnom období starostlivo sleduje snehové pokrývky na strechách domov, na základe ktorých dokáže objaviť nelegálne interiérové marihuanové plantáže.

Pestovanie marihuany  si totiž vyžaduje teploty, ktoré sú vyššie ako sú bežné teploty v obytných budovách. Takáto vyššia teplota obytných priestorov sa následne prejaví na snehovej pokrývke na streche.

Správy z holandských spravodajských portálov uvádzajú, že holandská polícia stratégiu vyhľadávania netratdičných snehových pokrývok bežne využíva a jej výsledkom bolo odhalenie viacerých marihuanových plantáží v obytných domoch po celej krajine.

Takýmto spôsobom bola objavená napríklad plantáž, ktorá sa nachádzala v miestnosti obytného domu v meste Zutphen, v ktorej bolo pestovaných 88 rastlín a rovnakým spôsobom polícia objavila aj nelegálneho pestovateľa v meste Arnhem.

Holansko je síce svetoznáme svojou liberálnou poliotikou, avšak jeho občania majú povolené pestovanie iba piatich rastlín konope súčasne a obmedzené je aj držanie “trávy”, pri ktorom sa legálna hranica končí na úrovni piatich gramov.

Policajné oddelenie mesta Haarlem koncom januára na svojom Twitter účte dokonca zverejnilo oznam pre verejnosť v znení “Žiadny sneh na streche susedov? Podozrenia na konopné plantáže môžete anonymne nahlásiť na čísle…”

 

Podobný status o niekoľko dní na sociálnej sieti zverejnila aj polícia v Delfte.  

Avšak reakcie na iniciatívu polície boli rôznorodé. Zatiaľ čo niektorých oznam polície pobavil, ďalší poukazovali na skutočnosť, že takéto tipy by mohli viesť aj k falošným podozreniam, napríklad voči majiteľom sáun a nechýbala ani reakcia, ktorá odporúčala polícii zamerať sa na naozaj skutočných zločincov, ako sú bankári a politici.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre