TEXT

0
168

Dneska som absolvoval ´interview´ na sucho. Pracovný pohovor vyplňovaním dotazníku. Trošku trápne ako kulisy ďalšieho dejstva. Skúšam sa odraziť na malú chvíľu od Dna a nadýchnuť sa vzduchu. Mesto dýcha smradom a nie čistotou a ja nad ním nebdiem, lebo ani nadomnou nebdie nikto.

V hlave ten špinavý výr spomienok, ktorý ma vždy zhĺtne. Zahltený ničotou, ktorá je vo mne. Prichádzam nato, že trpím neurotickou stigmou z čoho sa mi vyhodili exzémy.  Totálne marginalizovaný človek, ktorý prikladá dôležitosť len celkom vedľajším veciam.

Ten program, ktorý nosí niekde v duši natiahnutej na čas za každý okamih aký sleduje v móde zmeny. Niekto by povedal, že možnosti sú rôzne, ale šance žiadne, ale nikto by ich nevidel  ináč.

Metóda. Hlboká studňa. Efemérny svet. Všetky svety sú najlepšie z možných. Nie je jeden, ktorý by bol možný. Ani tento kde žijeme možný nie je. Ale my sme sa o takej možnosti nechali presvedčiť. Nie, žeby zo všetkého sme boli vonku nadobro, ale vonkajšie mocnosti vzali zajedno. Áno, nie, ale aj všetko čo ešte príde len na rad. V medziach asimilácie v podobe nesmrteľnej postele.

Čítam verše ako

kdesi na začiatku sveta

kde raz všetko skončí

 

bozkom zaschnutým

na pokraji papiera

ranenej mŕtvici

čo zatláčaš oči

na opustených ostrovoch

kdesi na začiatku sveta

kde raz všetko skončí

 

holé datlové palmy

posmešne svietia do diaľky

– ako majáky

 

čochvíľa

nastane tá chvíľa

keď odrátam

ten moment

ktorý príde

ak sa stanem

večným

 

 

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre