TICHÉ STREŠNÉ TURBÍNY VYGENERUJÚ POLOVICU ENERGIE V DOMÁCNOSTIACH

0
350

Používanie veterných turbín sa v domácnostiach je čoraz viac a viac populárnejšie.

Používanie veterných turbín sa v domácnostiach je čoraz viac a viac populárnejšie. Veterná energia rovnako ako iné prírodné zdroje energie môže byť celkom nestála, ale aj napriek tomu ide stále o vysoko udržateľný zdroj energie pre tých, ktorí chcú prejsť na tzv. off-grid lifestyle (životný štýl mimo systém). Holandský start-up obnoviteľnej energie The Archimedes prišiel s týmto produktom, ktorý nazval turbína Liam F1. Ide o malú, ale za to tichú veternú turbínu, ktorá zmení spôsob, akým vnímame veternú energiu. Ich produkt  vygeneruje energiu o hodnote 1 500 kWh ročne a je ju možné nainštalovať na strechu domu. A to najlepšie na nej je, že ak sa prepojí so solárnymi panelmi, dokáže vygenerovať dostatok energiu, aby poháňala celú domácnosť. Takýmto spôsobom môžete prepínať medzi solárnou a veternou energiu a pritom mať stále zálohovanú energiu v prípade, žeby poveternostné podmienky neboli priaznivé.

„Táto veterná turbína kombinuje jednoduchý a elegantný dizajn s neprekonanou vysokou efektívnosťou. A keďže Liam F1 využíva prírodné formy energie, s minimálnym odporom a takmer tichým režimom, prekonvertuje najmenej 80% veternej energie do úžitkovej formy energie. Takéto výsledky tu ešte neboli.“

Archimedes je nový typ veternej turbíny, ktorá pozostáva z troch kruhovitých čepelí, ktoré sú stočené okolo seba a potom vystupujú.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments