TONY BLAIR JE VOJNOVÝ ZLOČINEC, MYSLÍ SI ZNÁMY BRITSKÝ HEREC, AJ LÍDER LABOURISTICKEJ STRANY

1
555
Tony Blair a G.W. Bush, zdoj: wikipedia

Herec Tim Roth uviedol, že Tony Blair by mal byť vo väzení a dúfa, že nová televízna dráma Reg ho donúti ospravedlniť sa za vojnu v Iraku.

Tim Roth stvárnil v novej dráme Reg, z produkcie televíznej stanice BBC, protivojnového aktivistu Rega Keysiho, ktorého syn Tom bol zabitý počas vojny v Iraku.

Britský herec Tim Roth (55), ktorý niekoľko rokov pôsobil aj v USA a stvárnil množstvo filmových postáv, vrátane viacerých úloh vo filmoch režiséra Quentina Tarantina, k uvedeniu novej drámy povedal: “Vždy som cítil, že Blair by mal byť odvlečený v putách do Wormwood Scrubs (väzenie v Londýne). Myslím, že profitoval zo smrti Regovho syna a z celej vojny v Iraku. Nemám pre neho nič iné ako opovrhnutie.”

“Rád by som si myslel, že keď uvidí tento film, uzná svoju vinu a pochopí, že by mu pomohlo, keby učinil nejaké ospravedlnenie.” Reg Keysi je zakladajúcim členom organizácie Vojenské rodiny proti vojne. Jeho syn bol jedným zo šiestich členov Červených baretov, ktorí boli zabití 400-členným davom v al-Kabir v júni 2003. Vo svojich 20 rokoch bol aj najmladším z nich.

Jeremy Bernard Corbyn – britský politik a líder Labouristickej strany sa v máji tohto roku vyjadril, že vojna v Iraku bola ilegálna a každý, kto spáchal trestný čin, by mal byť postavený pred súd. “Ak [Tony Blair] spáchal vojnový zločin, tak áno. Každý, kto to spáchal vojnový zločin musí byť [súdený]. Či bude za to súdený, neviem. Mohol by byť za to súdený? Pravdepodobne.” vyjadril sa k osobe Tonyho Blaira.

Corbyn je dlhoročným odporcom vojny v Iraku, ktorú začali Spojené štáty, ku ktorej sa Veľká Británia pridala a ktorá stála život najmenej 600-tisíc Iračanov počas viac ako štyroch rokov. Odstránenie diktátora Saddáma Husajna tiež spôsobilo súčasnú situáciu, keď militantná skupina ISIS ovláda významnú časť krajiny v brutálnej občianskej vojne, ktorá pokračuje dodnes. Bezpečnostná rada OSN odmietla vtedy podporiť inváziu a varoval, že neexistujú žiadne dôkazy o údajných “zbraniach hromadného ničenia”. Žiadny dôkaz, o ktorom presviedčali Američania a Angličania, nebol nakoniec ani nájdený.

 

ZDROJmirror.co.uk
MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
1 Comment
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
Janosz

Pre G.W. Busha, Tony Blaira a ich poskoka Dzurindu je rozpútanie vojny v zálive čin beztrestný, pre nás ostatných je tu toto UPOZORNENIE: Vážení čitatelia. Veríme, že budete príkladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečítajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasíte s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosím príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme. Aj ja za toto ďakujem všetkým orgánom nečinným v trestnom konaní po celom svete. Gratulujem k vítazstvu.