TROJČLENNÁ POSÁDKA EXPEDÍCIE 47 DORAZILA NA ISS

0
184
Logo expedície 47 (Foto: Roscosmos/Spacepatches.nl, Luc van den Abeelen of Hilversum, The Netherlands)

Kozmická loď Sojuz TMA-20M s ruským veliteľom Alexejom Ovčininom (Roskosmos) a dvojicou palubných inžinierov – američanom Jeffrey Williamsom (NASA) a Rusom Olegom Skripočkom (Roskosmos) sa dnes v skroých ranných hodinách úspešne pripojila k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).

Kozmickú loď vyniesla do vesmíru nosná raketa Sojuz, ktorá štartovala z kazašského kozmodrómu Bajkonur 18. marca 22:26 nášho času. Dokovanie prebehlo po štyroch obletoch Zeme, približne 6,5 hodiny po štarte.

Pre Ovčinina ide o prvú kozmickú misiu, pre Skripočku o druhú a pre Williamsa už o štvrtú. Williams je zároveň prvým američanom, ktorý absolvuje na palube ISS tretí dlhodobý pobyt.

Počet členov posádky na ISS sa príchodom novej posádky po dvoch týždňoch opäť rozšíril na klasických 6 členov. Trojčlenná posádka Expedície 47 by mala na palube ISS zotrvať do septembra 2016.

Okrem trojice, ktorá na ISS priletela dnes sa na palube vesmírneho laboratória už od decembra 2015 nachádzajú americký astronaut Timothy Kopra, britský astronaut Tim Peak a ruský kozmonaut Jurij Malenčenko.

Štart z kozmodrómu Bajkonur

Prílet na stanicu

Deň štartu (príprava + štart)

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments