“TRYSKOVÝ MUŽ” LIETAL NAD PÚŠŤOU V DUBAJI

0
223
Zdroj: youtube

Bývalý pilot bojových lietadiel a držiteľ guinessovho rekordu – známy ako “Tryskový muž” predviedol svoj ďalší kúsok, tentokrát na nebi Spojených arabských emirátov. Švajčiarsky dobrodruh Yves Rossy v spolupráci s Dubajom lietal práve nad touto krajinou.

“Lietať sám je skvelé, ale lietať s ďalším človekom je ešte lepšie” uviedol Rossy v novom videu predtým, než sa zúčastnil letu na bezoblačnej oblohe v Dubaji vo formácii s maďarským šampiónom akrobacie, Zoltánom Veresom. Pri lietaní je vybavený dvojicou krídel, poháňaných prúdovými motormi.

Rossy a jeho futuristický prúdový oblek po spolupráci s Dubajom posunuli hranice v oblasti anti-gravitačných zážitkov ešte ďalej.

Ako na sociálnych sieťach uviedol spolu s ním aj korunný princ Dubaja šejk Hamdan, výzvou nazvanou “vyvrcholenie desaťročia plnenia si detských snov vďaka technologickým inováciám, odhodlaniu, tímovej práci a odvahe” oslávil expilot švajčiarskeho armádneho letectva v oblakoch Spojených arabským emirátov ich 43.národný deň.
Po vyskočení z vrtuľníka nad púšťou začal Tryskový muž s pomocou svojich štvormotorových krídel riadených pohybmi jeho tela predvádzať akrobatické letecké kúsky.   

“Tryskový muž”, ktorý pilotoval aj Boeing 747 Švajčiarskych aerolínií, môže používaním joystickov lietať rýchlosťou viac ako 200 km za hodinu a to aj napriek tomu, že krídla, ktoré si naloží na chrbát vážia približne 55 kg.

Lietanie nad Dubajom je posledným z dobrodružstiev v dlhom zozname Tryskového muža. V ňom sa náchádza aj lietanie nad švajčiarskymi Alpami v roku 2008, prelet cez kanál La Manche, lietanie ponad Grand Canyon či sochu Krista Spasiteľa v Rio de Janeiru. Minulý rok letel aj ponad horu Fudži v Japonsku, ale ako sám sľubuje “to najlepšie ešte len príde”.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments