Francúzsky dokumentárny film od režiséra Paula Moreira, ktorý oboznamuje divákov s udalosťami na kyjevskom Majdane vo februári 2014 a krviprelievaním v Odese v máji toho istého roku. Film trvá 55 minút a dáva priestor nielen tým, čo revolúciu riadili či súčasnému politickému vedeniu, ale aj tým, čo stáli so zbraňami v rukách v prvých radoch revolúcie (zástupcovia Pravého sektora a práporu Azov).

Ukrajinská ambasáda vo Francúzsku proti odvysielaní dokumentu režiséra Paula Moreira na TV stanici Canal+ protestovala. “Boli sme sklamaní, keď sme zistili, že 1. februára Canal+ v rámci špeciálneho investigatívneho bloku poskytne vysielací čas filmu “Masky revolúcie”, ktorý divákovi dáva lživý výklad situácie na Ukrajine,” napísalo ukrajinské veľvyslanectvo na svojej facebookovej stránke.

Rovnako proti odvysielaniu francúzskeho dokumentu Masky revolúcie poľskou TV stanicou TVN 24 protestovala aj Ukrajinská ambasáda v Poľsku. “Veľvyslanectvo Ukrajiny v Poľsku je sklamané nepriateľským gestom poľskej televíznej stanice TVN 24, tým preukázala neúctu k miliónom Ukrajincov, dokument je falošný a manipulatívny,” napísala ambasáda vo svojom vyhlásení.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na