UKRAJINA VS. DONECKÁ ĽUDOVÁ REPUBLIKA

0
1110
UKRAJINA:

Ukrajinský prezident Petro Porošenko sa vo štvrtok večer zúčastnil stretnutia s predstaviteľmi bezpečnostných zložiek, na ktorom sa prejednávali ďalšie opatrenia v oblasti boja proti terorizmu.

Ako uviedol na začiatku stretnutia, ukrajinská armáda v priebehu dňa úspešne a rázne odrazila útoky pozdĺž frontovej línie. „Je pravda, že došlo k tankovým bitkám. Ukrajinské ozbrojené sily tieto bitky vyhrali“ poznamenal prezident.

Ďalej informoval o ukoristení nepriateľských obrnených transportérov a bojových vozidiel, zničení 3 tankov a 2 vozidiel s muníciou. „Nepriateľ zaplatil za svoje pokusy o útoky na našu armádu vysokú cenu“ zdôraznil.

Armáda podľa neho úspešne drží frontovú líniu a to aj navzdory tomu, že sa intenzita útokov zdesaťnásobila.

Hlava štátu taktiež navrhla udeliť vyznamenania „kyborgom“, ktorí statočne bránili letisko v Donecku a v prípade, že nepriateľ nebude ochotný dodržiavať režim prímeria a neukončí utrpenie civilistov, bude s ním ukrajinská armáda naďalej bojovať.

DONECKÁ ĽUDOVÁ REPUBLIKA:

Armádne jednotky Doneckej Ľudovej v posledných dňoch naďalej držia obranné pozície blízko letiska v Donecku pred útočiacimi jednotkami ukrajinskej armády, ktoré sú podporované raketometmi a ťažkým delostrelectvom.

Všeobecné informácie o stratách v blízkosti letiska a okolitých oblastiach k poludniu 22. januára 2015: 597 vojakov Národnej gardy zabitých, 44 osôb zajatých, zničených 49 tankov, 47 bojových vozidiel a transportérov, viac ako 1500 ľudí zranených a evakuovaných.

Pri prieskume letiska v Donecku bolo objavené veľké množstvo amerických ručných zbraní, útočných pušiek, granátometov, streliva a komunikačných zariadení. Pri prieskume bola objavená aj literatúra v európskych jazykoch, vrátane literatúry náboženského obsahu.

Pod troskami nového terminálu boli nájdené telá v uniformách NATO, podľa objavených osobných vecí patriace cudzincom, ktorí pôsobia na Ukrajine ako žoldnieri súkromných vojenských spoločností.

V priebehu 22. januára 2015 bolo zaznamenaných 19 útokov.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre