UKRAJINSKÝ PREZIDENT POROŠENKO ODMIETOL MIEROVÝ PLÁN RUSKÉHO PREZIDENTA PUTINA

0
61
Prezident Petro Porošenko (Foto: Kathrin Möbius / CC BY 3.0 DE)

Ukrajinský prezident Petro Porošenko odmietol mierový plán, ktorý mu minulý týždeň navrhol jeho ruský náprotivok Vladimir Putin, uviedol podľa ruských médií v nedeľu večer Putinov hovorca Dmitrij Peskov.

Peskov povedal, že plán, ktorý je obsiahnutý v Putinovom liste odoslanom vo štvrtok večer, navrhoval zastavenie paľby oboch strán, ako vládnych síl, tak aj milícií separatistov na juhovýchodnej Ukrajine, rovnako ako aj odvolanie ťažkého delostrelectva na oboch stranách.

“Rusko sa v posledných dňoch ako prostredník pri regulácii konfliktu dôsledne angažovalo” povedal Peskov v komentároch citovaných tlačovou agentúrou ITAR TASS.

“Najmä vo štvrtok v noci, kedy bol prezidentom Ruska na prezidenta Ukrajiny zaslaný písomný návrh, v ktorom bol konkrétny plán navrhujúci obom stranám konfliktu, aby odvolali ťažké delostrelectvo”.

Kópia listu bola publikovaná prostredníctvom ruského televízneho kanálu NTV. Putin v ňom navrhol “naliehavé opatrenia na zastavenie vzájomného ostreľovania sa a tiež urýchlené stiahnutie delostrelectva oboch strán s kalibrom väčším ako 100 mm”.

Autor: Jason Bush; Editor: Kevin Liffey; Voľný preklad: NJTT

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments