ÚROKOVÉ PRÁZDNINY SO ŽOLÍKOM (06/2005)

ŽOLÍK zaplatí váš dlh, dá vám polročné úrokové prázdniny a nižší úrok

17
24826
Zdroj foto: facebook.com

Nový produkt spoločnosti Slovenské kreditné karty a.s., pôžičková karta ŽOLÍK, vyvoláva na trhu kreditných a úverových kariet veľký rozruch. ŽOLÍK totiž ponúka to, čo tu doteraz nebolo. Okamžité splatenie starých dlhov, polročné „úrokové prázdniny“ a garatnovaný minimálne o jedno percento nižší úrok, akým bol úročený pôvodný, ŽOLÍKOM splatený dlh. O všetkom, čo so ŽOLÍKOM súvisí, sme sa rozprávali s predsedom predstavenstva spoločnosti Slovenské kreditné karty, a.s., Andrejom Kiskom.

Vaša spoločnosť ponúka novú pôžičkovú kartu ŽOLÍK, ktorou sa vraj dá zaplatiť starý dlh, pol roka netreba platiť úroky a následne má klient o jedno percento nižší úrok, akým bol úročený jeho pôvodný dlh. Je to pravda?

Samozrejme, že áno. ŽOLÍK vyvolal veľký záujem, pretože takýto produkt na Slovensku nebol zatiaľ pre klientov k dispozícii. Všetko na čo sa pýtate je pravda, a preto je ŽOLÍK taký úspešný a žiadaný. Klienti môžu jedine získať.

Komu je pôžičková karta ŽOLÍK určená?

ŽOLÍK je klasická úverová karta, akú občania poznajú v mnohých podobách. Líši sa jedinou, ale veľmi zásadnou vecou. Pomocou ŽOLÍKA zaplatíte svoj aktuálny dlh, pol roka nemusíte platiť úroky a nakoniec vám ŽOLÍK garatnuje minimálne o jedno percento nižší ročný úrok, ako ste mali vo svojom pôvodnom, pomocou ŽOLÍKA splatenom dlhu. ŽOLÍK je teda určený predovšetkým majiteľom úverových a kreditných kariet všetkých druhov, ale aj klientom, ktorí majú kontokorentné úvery alebo povolené prečerpania na bežných účtoch.

A ostatní dlžníci?

Máme aj veľa dotazov od ľudí, ktorí majú povedzme spotrebné, alebo iné úvery. V zásade môže ŽOLÍK pomôcť aj im, ale v takýchto prípadoch ľudí upozorňujeme, aby si dobre prečítali úverové zmluvy. Tie totiž často obsahujú vysoké pokuty za predčasné splatenie úveru. Takémuto klientovi preto poradíme tak, aby jeho pokuta nebola vyššia, ako výhody, ktoré mu prinesie ŽOLÍK.

Ako to funguje v praxi? Čo človek majúci úverovú kartu môže, respektíve musí urobiť v prípade že sa rozhodne pre ŽOLÍKA?

Poviem to na príklade – to je vždy najzrozumiteľnejšie. Povedzme, že som majiteľom úverovej karty XY, na ktorej mm úver 20 000,- Sk s úročením 26 percent ročne. A chcem ŽOLÍKA. Na to, aby som ho mohol dostať, musím predložiť aktuálnu úverovú zmluvu a tri posledné mesačné výpisy zo splácanej karty. Získam ŽOLÍKA a následne po aktivácii ŽOLÍKA spoločnosť vyplatí môj pôvodný úver. Šesť mesiacov odo dňa vyplatenia pôvodného dlhu neplatím úroky, ale iba pravidelné mesačné splátky. Po šiestich mesiacoch úrokových prázdnin začnem spolu s mesačnými splátkami platiť aj úrok, ale ten je minimálne o jedno percento nižší, ako bol pôvodný, a aj celý dlh je už vďaka predchádzajúcemu splácaniu nižší.

Niektorí vaši konkurenti tvrdia, že ŽOLÍK je síce na prvý pohľad lacný, ale má vyššie poplatky a nakoniec nie je lacnejší ako ostatné karty?

Zaznamenali sme takéto názory, ale som presvedčený, že každý človek, ktorý vie počítať si to dokáže spočítať sám. Pokiaľ nemusím platiť pol roka úroky a potom mám úrok minimálne o jedno percento nižší, ako bol pôvodný, rčite na tom získam. Poplatky za ŽOLÍKA pritom rozhodne nepatria k tým vyšším spomedzi ponuky na trhu. Sú to mesačne korunové rozdiely a keby sme začali počítať všetky poplatky ostatných kariet, zistili by sme, že niektorá je lacnejšia v tom, alebo onom, niektorá zasa drahšia, ale v priemere všetky viac menej rovnaké. Kto si dá tú námahu a všetko si prepočíta, určite to potvrdí. Ale ani jedna karta na trhu okrem ŽOLÍKA vám nedá to, čo ŽOLÍK – teda polročné prokové prázdniny a zaručený minimálne o jedno percento nižší úrok, ako bol Váš pôvodný. To je úplne zrejmé a nedá sa to nijakými počtami spochybniť.[sociallocker id=5464][/sociallocker]

Vaši konkurenti ďalej hovoria, že každému klientovi účtujete príplatok za osobného poradcu pri vybavovaní žiadosti.

Žiadny povinný príplatok za poradcu klientom neúčtujeme. Využitie služieb osobného poradcu je úplne dobrovoľné. Klient si môže všetko zariadiť sám, stačí zavolať na našu infolinku alebo sa sám ozvať cez internet a my mu všetko potrebné zašleme poštou. Osobná starostlivosť a servis poradcu je službou n avyše, ktorú klient môže, ale nemusí využiť! Poradcovia sú tu pre ľudí, ktorí uprednostňujú osobný kontakt, odpovedia im na ich otázky, pomôžu im pri vypĺňaní žiadosti a zabezpečia aj jej doručenie k nám. Poplatok za služby poradcu sa účtuje iba v prípade, ak sa klient dobrovoľne rozhodne pre využitie jeho služieb.

Kritizovaný je aj fakt, že v prípade ŽOLÍKA musí klient splácať iba 3 percentá úverového rámca mesačne a teda platí dlho a nakoniec veľa. Je to pravda?

Neviem kto to tvrdí, ale v každom prípade sa mýli. Klient samozrejme môže splatiť dlh, kedy chce a ako chce a pri predčasnom yplatení dlhu neplatí nič navyše. Ale vo všeobecnosti – našou filozofiou je poskytovať peniaze ľuďom, ktorí si nemôžu alebo nechcú dovoliť vysoké mesačné splátky. Predovšetkým o tom sú úverové, kreditné a špeciálne pôžičkové karty. Na trhu je predsa dosť iných produktov, napríklad v bankách, kde môžete zalatiť rýchlejšie, ale vo vyšších splátkach. Čiže náš zámer je dať ľuďom možnosť platiť v prijateľných splátkach, ktoré nenarušujú ich bežný život a rodinný rozpočet. Preto je minimálna mesačná splátka stanovená na úrovni 1/30 úverového rámca. Ale klienti sa môžu rozhodnť, ako chcú. Môžu uhrádzať aj vyššie splátky, alebo splatiť kedykoľvek všekto naraz bez ďalších poplatkov. Stanovená je len minimálna splátka, inak je systém úplne flexibilný. A ja stále dodávam, že ŽOLÍK im k tomu všetkému dá aj polročné úrokové prázdniny a minimálne o jedno percento nižší úrok, ako bol pôvodný.

Myslíte, že sa konkurenci a ŽOLÍKA bojí a preto šíria takéto fámy?

Samozrejme, že sa boja. Nezabúdajte, že na trhu sú úverové a kreditné karty, ktorých úročenie je vyše 26 percent ročne. Žolík sa pritom nikdy nedostane nad 24 percent a spravidla sa pohybuje pod 20 percetnami. A keď si potom uvedomíte, že ŽOLÍK garantuje klientovi MINIMÁLNE O 1 PERCENTO nižší úrok ako pôvodný, asi sa dovtípite, že časť konkurencie má obavy. Pretože ŽOLÍK je veľmi konkurencieschopný a v prípade, že pomocou neho zaplatíte dlh, ktorý je úročený napríklad 26 percentami, okrem polročných úrokových prázdnin sa dočkáte nie jednopercentného, ale povedzme aj trojpercentného zníženia úroku. A to je už naozaj dosť na to, aby ste premýšľali a tiež dosť na to, ab boli obavy konkurencie opodstatnené.


Tento rozhovor bol ako platená reklama zverejnený v regionálnom týždenníku MY v roku 2005.

Máte aj vy vo svojom archíve odložené niečo, čo by podľa vás stálo opäť za zverejnenie a pripomenutie si? Pošlite nám to na tipy@niejetotak.sk. Ďakujeme.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

17
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Jozef

„Cigán kde ideš … Ja som ho nezabil…. ;-)

Vlado

Hluposti

Vlado

Kiska podnikal v medziach zakona, Slovensko postrada uzernicky zakon pod ktory by jeho cinnost spadala. Uroky jeho firmy v tom case boli neuzernicke a zaroven nizsie nez konkurencie.

Robo

Od roku 1989 sa tak veľa vecí odohralo v medziach zákona… A argument, že veď bol lepší ako tí horší je tiež zaujímavý, nakoľko to automaticky neznamená, že on bol dobrý. Ale v krajine, kde si ľudia roky ochotne vyberajú medzi väčším a menším zlom, namiesto toho aby hľadali dobro, ma to ani príliš neprekvapuje.

Vlado

Do dnesneho dna je a bola jeho cinnost zakonna. On nikoho neokradol on neprivatizoval (rozkradal) a nebol clenom kriminalnej organizacie komunistickej strany. Kovac, Suster a Gasparovic boli dokazatelne komunisti.(Zákon č. 125/1996 Z. z.) ZÁKON NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY z 27. marca 1996 o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického system Národná rada Slovenskej republiky, vedená snahou vyjadriť mimoriadnu úctu obetiam komunistického systému, priznať im významný podiel na obnove slobody a demokracie, uložiť do pamäti národa utrpenie a obete tisícov občanov, zamedziť, aby nikdy nedošlo k pokusom o obnovu totalitných systémov v akejkoľvek podobe, a uvedomujúc si povinnosť vyrovnať sa s komunistickým totalitným… Zobraziť viac >>

Janík

Nikto nikdy nikoho nenútil, aby si od neho zobral peniaze. Tisíce rodín si takto zabezpečili veci, na ktoré nemali. Nový televízor, sedačku,….., Ja som tak isto jeho služby využil a tak isto sa mi stalo, že som nemohol splácať, ale to bolo len a len mojou chybou. Šiel som do zahraničia zarobil a splatil som skoro dvojnásobok toho čo som si požičal. Ale to v žiadnom prípade nebola Kiskova vina ale len moja. Nikto ma nenútil si tú vec kúpiť na splátky. Mohol som dva roky šetriť a kúpiť v hotovosti. Tak prečo nikto radšej nešetril? Nemám na Kisku vytvorený… Zobraziť viac >>

Prezident

A nepísal ten text náhodou Kiska a spol? Lebo potom by bol vlastne úbohý on :D

Ferdo Mravec

Faktická: 1 307 065 nie je väčšina národa. Bol zvolený väčšinou zúčastnených voličov,ale nie väčšinou národa.

Vlado

Bol zvoleny vacsinou volicov, cize naroda. Ti co nevolili dali mu tiez hlas.
Konec, tymto tato debata padla a nema zmysel hyphoteticky diskutovat ze asi nevyhral ked bolo potvrdene ze vyhral.

moralista

Druhé kolo vyhral na základe zvolenia menšieho zla a voličoch Prochazsku a Kňažka, ak by títo ostali doma tak tam sedí Robert .

Ferdo Mravec

Nikde som netvrdil, že nevyhral regulérne voľby, tak nepodsúvaj somariny. Hovorím, že väčšina národa a väčšina zúčastnených voličov sú pre mňa dve odlišné veci. Tvoj pohľad na vec ti samozrejme neberiem.
Počet obyvateľov SR (03/2014): 5 416 727
Počet oprávnených voličov (2.kolo volieb prezidenta 2014): 4 406 261
Počet platných hlasov (2. kolo volieb prezidenta 2014): 2 200 906
Počet hlasov pre Andreja (2.kolo volieb prezidenta 2014): 1 307 065

Vlado

Vo vyspelej demokracii (nie poskodenej komunistickym myslenim)
ti ktory nevoli dali tichy suhlas k tomu aby vyhral Kiska. Cize ties sa zucastnili volieb a dopomohli aby vyhral Kiska. Vysledok – vacsina naroda
zvolila priamo alebo nepriamo Kisku.
Co sa tyka mensieho zla tak to v tomto ripade to neprichadza do uvahy lebo mensie zlo ako cerveny dinosaurus vykopavka z minulosti nevyhral.

LaCi

sorry ale máte v tom poriadny hokej.. Po prvé je totál jedno či sú voľby v demokracii alebo nie. Ide vždy o systém volieb a nie jeho kontrolu. 2. Nikdy zdôrazňujem!!! nikdy ten kto nevolí dáva tichý hlas k tomu aby vyhral kiska alebo niekto iný nikde na svete!!! pretože sa rátajú konkretne hlasy a ich počet je nemenný resp. taký aká je účasť! 3. Väčšina národa je je viac ako 50pa.všetkých obyvateľov s platným dokladom o tom že je Slovák a nie väčšinatých, ktorí volili či už kisku alebo filcku!!! 4. to že ľudia nešli voliť je dôsledok oklamania… Zobraziť viac >>

Bankster

Aha ho, však to je ten náš anjelský úžerník :D

Vlado

Neviem preco tu urazate vlasneho prezidenta narodom zvoleneho . Uzernik nie je. Za predpokladu ze by ozaj bol tak by bol tresne stihany. Smer by ho zlikvidoval aby mohli absolutne kontrolovat hlupu slovac. Takze prestante rozsirovat nezmysli.

Jozef

Užerník nebol,súhlasím. Casto som využíval jeho služby v ,,triangli,, či ,,quatro,,.Volil som ho aj celá moja najbližšia rodina ,známi. Teraz čo počúvam ,tak každý sa zaňho hanbí,čo to sme si zvolili za neschopného prezidenta. Hovorí sa že ,,šuster drž sa kopyta,, ,mal radšej ostať podníkať a nie sa pchať do politiky ,ked jej nerozumie . Je to prezident bez charaktéru,cti ,vlastného názoru,do zadku sa pchacim …Osral ho pes pána P-rezidenta

LaCi

@vlado prepáč ale píšeš somariny a riadne.. Kde žiješ? si myslíš že tvoj subjektívny názor že si presvedčený o spravodlivom a bezkorupčnom Slovensku je namieste akurát tak v imaginárnom svete niekoho zaujíma? V tomto štáte si kiska, široký, slota a ďalší pamrdi robili-robia a robiť budú čo sa im zachce! Neexistuje spravodlivosť na to, aby kisku trestali za úžeru pretože sami sa na nej podieľali aj podieľajú a podieľať budú!!! Kde ty žiješ človeče? :D Poviem ti novinu chceš? strana #sieť vznikla na základe strachu finančných skupín ktoré ovládajú celé slovensko z výsledku volieb „čo ak,,,,smer prepadne“.. splnila svoju úlohu… Zobraziť viac >>