USA: ISLAMSKÝ ŠTÁT JE PRAVDEPODOBNE VÄČŠIE ZLO AKO REŽIM BAŠÁRA ASADA

0
510

Hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Mark Toner sa vyhol priamej odpovedi na otázku, či USA uprednostňujú sýrske mesto Palmýra v rukách vládnych vojsk, alebo jeho ponechanie v rukách Islamského štátu.

Počas tlačovej konferencie, ktorá sa uskutočnila v stredu 23. marca bola na hovorcu ministerstva adresovaná aj nasledujúca otázka: “chceli by ste vidieť, ako režim [prezidenta Assada] opätovne získa Palmýru, alebo preferujete jej ponechanie v rukách Daešu (pozn. iný výraz pre Islamský štát)?

Hovorca v reakcii na túto otázku uviedol, že Spojené štáty by chceli vidieť politické vyjednávania a aby sa urýchlilo politické riešenie situácie To bolo podľa neho aj čiastočným dôvodom stredajšej návštevy Johna Kerryho v Moskve. Spojené štáty by chceli prehĺbiť a posilniť prímerie do skutočného prímeria, aby politický proces prebiehal v plnom prúde. “A potom…”[sociallocker id=5464][/sociallocker]

Vtedy mu do jeho reakcie vstúpil pýtajúci sa a povedal “neodpovedáte mi na otázku”. Toner so širokým úsmevom povedal “Ja viem, neodpovedám. Poskytujem vám širší pohľad”.

“A potom môžeme zvýšiť naše úsilie ísť po Islamskom štáte a vytlačiť ho” dokončil svoju prerušenú reakciu.

V reakcii na otázku ďalšieho pýtajúceho sa však okrem iného povedal, že rozhodovanie medzi Islamským štátom a režimom Asada nie je skvelá voľba, ale Daeš je pravdepodobne v tomto prípade väčšie zlo.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments