V USA PREBIEHA PETÍCIA POŽADUJÚCA VYDANIE MEDZINÁRODNÉHO ZATYKAČA NA FINANČNÍKA SOROSA

1
1676
George Soros (Foto: World Economic Forum/Sebastian Derungs)

Na internetových stránkach Bieleho domu v sekcii „My ľudia“ prebieha od 21. januára 2017 petícia požadujúca vydanie medzinárodného zatykača na finančníka Georga Sorosa. Zatiaľ ju podpísalo iba 12-tisíc ľudí.

„George Soros je hrozbou pre slobodný svet a stojí v ceste toho, ako urobiť Ameriku opäť veľkou“ uvádza sa v petícii, pričom je podľa jej autorov vinný z týchto trestných činov:

1) Finančne podporuje otvorenú vzburu vo veľkých amerických mestách, krorej výsledkom sú miliónové škody na majetku ako aj straty na životoch.

2) Pokúša sa o manipuláciu demokratických volieb tým, že daruje milióny dolárov pre kandidátov, ktorých on uprednostňuje.

3) Snaží sa obmedziť americkú suverenitu. Podľa jeho vlastných slov: „Hlavnou prekážkou k stabilnému a spravodlivému svetovému poriadku sú Spojené štáty … Zmena postoja a politiky Spojených štátov zostáva mojou hlavnou prioritou.“

4) Je menový manipulátor. Soros inicioval britskú finančnú krízu odpredajom 10 miliárd libier šterlingov, čím si vynútil devalváciu meny, ktorej následkom dosiahol zisk jednej miliardy dolárov.

Možnosť podpisovania on-line petícií na stránke „My ľudia“ zavádzala pre Američanov administratíva bývalého prezidenta Baracka Obamu ako „priamu linku do Bieleho domu pre otázky a obavy na ktorých im najviac záleží.“

Pokiaľ nejaká petícia získa v priebehu 30 dní aspoň 100 000 on-line podpisov (pôvodne to bolo 5 000), Biely dom sa ňou potom musí zaoberať a vydať oficiálnu odpoveď.

Pre porovnanie – petíciu požadujúcu zverejnenie daňových priznaní aktuálneho amerického prezidenta Donalda Trumpa podpísalo za porovnateľné obdobie viac ako 600 tisíc ľudí, pričom minimálna stotisícová hranica bola dosiahnutá za menej ako 24 hodín.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

1
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Pjetro

Nečudujem sa západ a jeho ľudia majú vypatlané mozgy sebazničujúcimi a masochistickými aktivitami ľudských práv,kde znásilňované ženy sa sebaregulujú.Ale len keď ide o kastu,ktorá je nedotknuteľná! My domáci by sme boli už za mrežami,ale vyznávači šárije nemusia NIč dodržiavať! Dôležitá je lacná prac.sila a zisky korporácií!