V AMERICKOM FERGUSONE VYPUKLI NOVÉ NEPOKOJE

0
248

Veľká súdna porota dnes rozhodla, že nevznesie obžalobu na dôstojníka Darrena Wilsona, ktorý v auguste zastrelil neozbrojeného černošského tínedžera Michaela Browna.

Podľa prokurátora Boba McCullocha neboli svedecké výpovede jednotné a niektoré odporovali dôkazom. Rozhodnutie vyvolalo protesty vo viacerých mestách USA.

https://www.youtube.com/watch?v=gtGO-fnKqj8

V samotnom Fergusone, kde sa spomínaný incident policajta s mladíkom odohral, sa polícia dostala do násilných stretov s demonštrantami. Tí začali zapaľovať autá a rabovať obchody.

Už samotná augustová udalosť vyvolala najväčšie rasové nepokoje v USA za posledné roky. Podobné reakcie sa očakávali aj po zverejnení verdiktu, nakoľko aj samotný prokurátor pripustil, že verdikt poroty sa pravdepodobne stretne s nevôľou viacerých ľudí.

Množstvo protestujúcich vyšlo po zverejnení rozhodnutia do ulíc aj New Yorku, Chicagu, Washingtone a ďalších amerických mestách.


DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na