V BRAZÍLII NAŠLI BEZHLAVÉ TELO NOVINÁRA PUBLIKUJÚCEHO ČLÁNKY O ORGANIZOVANOM ZLOČINE

0
107

Evan José Metzker, ktorý sa zaujímal o prípady detskej prostitúcie a obchodovania s drogami bol nájdený mŕtvy, päť dní po nahlásení za nezvestného.

Ako v stredu uviedla polícia, bezhlavé telo brazílskeho novinára známeho pre odsudzovanie skorumpovaných politikov bolo nájdené vo vidieckej oblasti štátu Minas Gerais.

67 ročný Evan José Metzker bol 5 dní nezvestný a následne bolo jeho telo nájdené v blízkosti mesta Padre Paraíso v jednom z najchudobnejších brazílskych regiónov.

„Ruky mal zviazané za chrbtom a jeho telo vykazoval známky mučenia,“ povedal policajný hovorca, pričom dodal, že vražda bola zrejme motivovaná Metzkerovým nedávnym skúmaním prípadov detskej prostitúcie a obchodu s drogami.

V blízkosti jeho tela boli nájdené jeho kreditné karty, šeková knižka aj jeho doklady totožnosti.

Dôstojník hovoril pod podmienkou anonymity, pretože nebol oprávnený byť citovaný pod svojim menom. Uviedol tiež, že polícia skúma aj možnosť, že vražda bola zločinom z vášne.

„Bol to barbarský zločin, ktorý šokoval Minas Gerais a celú Brazíliu,“ povedal Kerison Lopes, prezident syndikátu novinárov štátu Minas Gerais. „Bol mučený, oskalpovaný a sťatý.“

„V tomto regióne vládne atmosféra teroru, ktorá zastrašuje novinárov, aby nerobili svoju prácu,“ povedal a dodal, že Metzkerovi sa už viac krát vyhrážali smrťou.

Carlos Lauria, z newyorského Výboru na ochranu novinárov povedal, že od roku 2011 bolo zabitých najmenej 14 brazílskych novinárov „v odplate za ich prácu, čo robí z Brazílie pre novinárov veľmi nebezpečnú krajinu“.

„Smrtiace násilie proti brazílskej tlači je na vzostupe, pričom bráni novinárom informovať kriticky o tom, čo sa deje,“ povedal. „Úroveň násilia [voči novinárom] v Brazílii, je neprijateľne vysoká.“

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre