V NEMECKU A ŠVAJČIARSKU SA DNES ODOHRALI ĎALŠIE NÁSILNOSTI MEDZI TURKAMI A KURDAMI

0
2489
Skupina demonštrantov vo švajčiarskom meste Bern (Zdroj foto: facebook.com / Servet Demirpence)

Na pozadí nepokojov prebiehajúcich predovšetkým na juhu Turecka medzi tureckou armádou a kurdskými bojovníkmi došlo po násilných stretoch medzi zástupcami tureckých demonštrantov a kurdských proti-demonštrantov v nemeckom meste Frankfurt nad Mohanom aj k násilným stretom Turkov s Kurdami v ďalších dvoch mestách mimo územia Turecka.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prvé násilnosti sa odohrali v nemeckom Hannoveri. Okolo 600 ľudí, vrátane priaznivcov krajne pravicovej tureckej strany “Siví vlci” pochodovalo mestom pod heslom “Solidarita s Tureckom.” V meste sa však zhromaždila aj skupina podporovateľov Kurdskej strany pracujúcich (PKK).


Hoci sa polícia snažila držať znepriateľené tábory od seba, situácia tam eskalovala natoľko, že došlo k stretu oboch táborov pričom výsledkom bol vážne zranený 26-ročný Kurd. Ten utrpel bodnú ranu do krku s ktorou bol prevezený do nemocnice, kde musel byť núdzovo operovaný. Polícia vo večerných hodinách uviedla, že zdravotný stav muža je stabilizovaný. (Video nie je vhodné pre slabšie povahy)

https://www.youtube.com/watch?v=chWr53lkqhQ

Ďalšie násilnosti sa odohrali vo švajčiarskom meste Bern. Tu bolo počas demonštrácie Turkov a proti-demonštrácie Kurdov zranených viacero osôb vrátane policajtov. Polícía musela pri oddeľovaní znepriatelených skupín použiť aj gumové projektily a slzotvorný plyn. Podľa neoficiálnych vyhlásení mal do skupiny Kurdov na jednej z ulíc úmyselne nabúrať automobil riadený tureckým nacionalistom.


DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na