PRIESKUM: VÄČŠINA MLADÝCH AMERIČANOV ODMIETA KAPITALIZMUS AJ SOCIALIZMUS

0
713

Podľa nedávneho prieskumu uskutočneného Harvardskou univerzitou 51 percent respondentov vo veku od 18 do 29 rokov nepodporuje kapitalizmus. Iba 42 percent sa vyjadrilo v prospech tohto ekonomického systému.

Mladí ľudia z prieskumu nie sú naklonení ani socializmu. Proti tomuto systému sa vyslovilo 59 percent respondentov a v prospech tohto systému sa vyslovilo 33 percent účastníkov prieskumu.

Socializmus je viac podporovaný v skupine 18 až 20-ročných (41%), demokratov (50%), voličov Clintonovej (54%), Hispáncov (38%) a Afroameričanov (39%).

Kapitalizmus je viac podporovaný ľuďmi, ktorí absolvovali vysokú školu (56%), sú belosi (43%), muži (49%), ľudia, ktorí žijú na juhu (46%), západe (45%) a sú členovmi republikánskej strany (54%).

Prieskum bol realizovaný na vzorke 3183 respondentov vo veku od 18 do 29 rokov v období medzi 18. marcom a 3. aprílom 2016.

Zdroj: http://iop.harvard.edu/

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na