VÄZNENÁ CHELSEA MANNINGOVÁ (PREDTÝM BRADLEY MANNING) POSIELA SPRÁVY NA TWITTER

0
348
Twitter účet Chelsea Manning @xychelsea (Foto: screenshot twitter.com)

Bývalý armádny analytik a informátor, ktorý poskytol utajované dokumenty pre Wikileaks, posiela z väzenia správy, ktoré sú zverejňované na sociálnej sieti Twitter. Tohto času už Chelsea Manningová používa účet @xychelsea.[sociallocker]

Chelsea Manningová si za poskytnutie tajných vládnych dokumentov pre Wikileaks odpykáva  vo vojenskom väzení 35 ročný trest. Vzhľadom k tomu, že podmienky jej výkonu väzby nedovoľujú pripojenie na internet, bude svoje komentáre telefonicky diktovať podpornému tímu, ktorí ich následne zverejní pod jej menom.

Na odoberanie príspevkov z nového účtu sa ešte pred umiestnením prvého príspevku prihlásilo viac ako 1000 používateľov sociálnej siete Twitter.  Účet obsahuje aj kreslenú podobizeň Manningovej s dlhými vlasmi, pričom vojenské orgány sústavne odmietajú, aby si mohla nechať narásť dlhé vlasy.

V súčasnosti má viac ako 30 tisíc sledovateľov a jeden z prvých príspevkov obsahoval poďakovanie všetkým priateľom.

Manning bol ešte ako muž zatknutý na základni v Iraku, kde pracoval ako spravodajský analytik. Po svojom odsúdení požiadal o zmenu pohlavia, pričom americká armáda po mesiacoch právnej bitky so zmenou pohlavia súhlasila a schválila hormonálnu liečbu.

Súčasťou zverejnených tajných dokumentov boli aj videá z amerických leteckých útokov, ktoré zabili civilistov v Iraku a Afganistane, 250.000 amerických diplomatických depeší a 500.000 armádnych správ.

Podporný tím Chelsea Manningovej sľubuje, že tweety zverejnené na jej účte budú “jej vlastné úprimné myšlienky a pripomienky.”[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments