VEDCI: ZEM OHROZUJÚ ĽUDIA, KTORÍ ODMIETAJÚ VERIŤ FAKTOM

0
81

Vedci „objavili“ nový druh človeka, ktorý odmieta fakty, a tak ohrozuje schopnosť planéty Zem udržať na nej život, uvádza nová striedma štúdia. Výskum, ktorý spracovala Univerzita v Minnesote, rozpoznal nový druh človeka, ktorý je prakticky imúnny voči akejkoľvek forme overiteľných poznatkov a necháva tak vedcov v nemom úžase s otázkou ako s nimi diskutovať?

„Zdá sa, že sme narazili na ľudí, ktorí síce majú všetky predpoklady potrebné na prijímanie a spracovávanie informácií, ale aj napriek tomu akýmsi, pre nás záhadným spôsobom, si vytvorili pomyselnú obranu, ktorej účelom je, za každých okolností, ponechať ich [predpoklady] neaktívne. Pritom s nárastom faktom rástla aj sila ich obrany voči týmto faktom,“ povedal Davis Logsdon, jeden z vedcov, ktorý sa podieľal na výskume.

Zatiaľ síce vedci nemajú jasné vysvetlenie pre mechanizmus, ktorý chráni takýchto ľudí pred spracovávaním dát, ale majú teóriu, že vystavenie takémuto napätiu a stresu v nich rozvinulo schopnosť síce zachytiť tieto informácie, ale počas prenosu od sluchového nervu do mozgu, zaniknú.

„Bežná funkcia ľudského vedomia kompletne zanikla,“ dodáva Logsdon.

Logsdon síce potvrdil pochmúrne hodnotenie tejto štúdie, ale vyjadril aj nádej, že hrozbu ľudí odolných voči vnímaniu skutočnosti, možno v budúcnosti zmierniť.

„Náš výskum je síce zatiaľ len predbežný, ale je dosť možné, že sa títo ľudia stanú omnoho vnímavejšími k faktom až keď budú v prostredí bez jedla, vody alebo kyslíka,“ uzavrel Logsdon.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments