VEĽVYSLANECTVO USA VYPÍSALO SÚŤAŽ PRE PROJEKTY NA ZVÝŠENIE POVEDOMIA O SITUÁCIÍ NA UKRAJINE

2
777
Zdroj foto: facebook.com/USAandSlovakia

Veľvyslanectvo USA v Bratislave vyhlásilo 15. marca špeciálnu súťaž pre projekty, ktorých cieľom je zvýšenie povedomia na Slovensku o úsilí Ukrajiny vybudovať moderný demokratický štát, riešiť korupciu a bojovať proti dezinformáciám.

Veľvyslanectvo požaduje aby sa súťažne projekty zameriavali skôr na geograficky a demograficky rôznorodé široké publikum v rámci Slovenska, než na úzke expertné skupiny.

Výška grantu by sa mala pohybovať od 5000 USD do 25.000 USD, pričom program nevyžaduje podieľanie sa na nákladoch.[sociallocker id=5464][/sociallocker]

Veľvyslanectvo taktiež podporí prípadné pozvanie amerických expertov na Slovensko. Takéto návrhy môžu obsahovať meno rečníka alebo požiadavku na rečníka s popisom požadovaných vedomostí.

Náklady na cestovné môžu obsahovať letenku v ekonomickej triede, príspevok na stravovanie, honorár v maximálnej výške 250 USD/deň a príspevok na miestnu prepravu.

Žiadateľov o grant zároveň upozorňuje, že na základe zákona „Fly America Act“ musia byť v prípade financovania leteckej prepravy osôb z rozpočtu vládoy USA využité letecké služby dopravcu USA.

Termín podania žiadosti je do 1. mája 2016.

2
DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
2 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
2 Autori komentárov
JurajHum Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Juraj
Nezareg.
Juraj

zacal by som zvysovat povedomie napr. niecim aktualnym: https://www.niejetotak.sk/neonacisti-kyjeve/

Hum
Nezareg.
Hum

Pre boj proti dezinformaciam by bolo potrebne zavriet US velvyslanectvo na Slovensku aj s ich posluhujucimi srackometmi..