VEĽVYSLANECTVO USA VYPÍSALO SÚŤAŽ PRE PROJEKTY NA ZVÝŠENIE POVEDOMIA O SITUÁCIÍ NA UKRAJINE

2
779
Zdroj foto: facebook.com/USAandSlovakia

Veľvyslanectvo USA v Bratislave vyhlásilo 15. marca špeciálnu súťaž pre projekty, ktorých cieľom je zvýšenie povedomia na Slovensku o úsilí Ukrajiny vybudovať moderný demokratický štát, riešiť korupciu a bojovať proti dezinformáciám.

Veľvyslanectvo požaduje aby sa súťažne projekty zameriavali skôr na geograficky a demograficky rôznorodé široké publikum v rámci Slovenska, než na úzke expertné skupiny.

Výška grantu by sa mala pohybovať od 5000 USD do 25.000 USD, pričom program nevyžaduje podieľanie sa na nákladoch.[sociallocker id=5464][/sociallocker]

Veľvyslanectvo taktiež podporí prípadné pozvanie amerických expertov na Slovensko. Takéto návrhy môžu obsahovať meno rečníka alebo požiadavku na rečníka s popisom požadovaných vedomostí.

Náklady na cestovné môžu obsahovať letenku v ekonomickej triede, príspevok na stravovanie, honorár v maximálnej výške 250 USD/deň a príspevok na miestnu prepravu.

Žiadateľov o grant zároveň upozorňuje, že na základe zákona „Fly America Act“ musia byť v prípade financovania leteckej prepravy osôb z rozpočtu vládoy USA využité letecké služby dopravcu USA.

Termín podania žiadosti je do 1. mája 2016.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
2 Comments
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
Juraj

zacal by som zvysovat povedomie napr. niecim aktualnym: https://www.niejetotak.sk/neonacisti-kyjeve/

Hum

Pre boj proti dezinformaciam by bolo potrebne zavriet US velvyslanectvo na Slovensku aj s ich posluhujucimi srackometmi..