VENEZUELA ZOSTRELILA LIETADLO

0
381

Podľa informácií, ktoré zverejnil na svojom twitter účte venezuelský minister obrany, generál Vladimir Padrino Lopez, protivzdušná obrana Ozbrojených síl Venezuely zostrelia nad západným štátom Apure na hranici s Kolumbiou podozrivé lietadlo drogovej mafie.

Generál Lopez zverejnil fotografiu zostreleného lietadla s komentárom: “Je to vrak lietadla typu King-200, ktoré narušilo náš vzdušný priestor a bolo zostrelené personálom strategického velenia bolívarských ozbrojených síl juhovýchodne od Elorza, v štáte Apure” uviedol.

Čo sa stalo s posádkou lietadla minister neuviedol.

V roku 2013 prezident Nicolas Maduro predstavil zákon, ktorý dovoľuje protivzdušnej obrane venezuelských ozbrojených síl zostreliť lietadlá, ktoré  patria kolumbijským drogovým priekupníkom a pokúsia sa vstúpiť do vzdušného priestoru Venezuely.

Legislatíva bola navrhnutá ešte venezuelským prezidentom Hugom Chávezom a schválená parlamentom  v priebehu minulého roka.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na